ЗВЕРНЕННЯ депгрупи «Суверенна європейська Україна» до кримчан, політичних сил та суспільства

14 Березень 2014

Депутатська група «Суверенна європейська Україна» закликає всіх жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя бойкотувати незаконний «референдум» 16 березня. Звертаємось до Верховної Ради України, зокрема депутатів від Партії Регіонів, обраних в мажоритарних округах Республіки Крим та м. Севастополь, в.о. Президента України, всіх політичних партій, громадянського суспільства із закликом солідаризуватись із нашою позицією. Кожен, хто намагатиметься залишитись «нейтральним» щодо псевдо-референдуму на півострові, фактично опиниться в серед тих, хто потурає агресору в його зазіханнях на територіальну цілісність України.

Задля захисту конституційних прав і свобод громадян України, оборони суверенітету й територіальної цілісності країни пропонуємо наступне.

1. Вважаємо, що серед нагальних кроків щодо відстоювання суверенітету й територіальної цілісності країни на часі створення при Раді безпеки і оборони України Штабу з координації дій. Дотепер неузгодженість дій між різними гілками влади, політичними партіями та громадськими організаціями деморалізуючи впливає на громадян України в Криму, які на законних підставах розраховують на підтримку і захист з боку центральної влади.

2. Верховній Раді України належить розпустити Верховну Раду АР Крим як орган, який вийшов за межі своїх конституційних повноважень та такий, що закликав до порушення територіальної цілісності України. Мають також бути розпущені ті місцеві ради, які підтримали незаконне рішення Верховної Ради Криму щодо псевдо-референдуму 16 березня.

3. З метою захисту національного інформаційного простору відімкнути всі інформаційні телеканали Російської Федерації на території України дотоді, допоки чисельний склад російських військ на території Криму не буде приведено у відповідність до показників, передбачених двосторонньою угодою про умови тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, а самі війська будуть повернуті у місця їхньої постійної дислокації. Налагодити масовий випуск друкованої продукції та електронних, теле- і радіо інформаційних ресурсів для роз’яснення причин, обставин та цілей військової агресії з боку Росії щодо України.

4. З метою недопущення проникнення провокаторів (в тому числі й озброєних) на територію України з боку російського кордону тимчасово, до виконання Російською Федерацією умов, викладених у пункті 3 пропонованого плану дій, перекрити піший та автомобільний перетин україно-російського кордону громадянам Росії чоловічої статі віком від 18 до 55 років (за винятком окремих категорій громадян РФ, як то: водії вантажних автомобілів з маршрутними листами, лікарі, які мають відрядження тощо). Провокатори, які вже проникли на територію України, мають бути виявлені відповідними службами, затримані та, в залежності від того, чи скоювали вони правопорушення, депортовані чи притягнуті до юридичної відповідальності згідного законодавства України.

5. Переглянути зовнішньополітичну доктрину України з урахуванням тяжких наслідків, до яких вже призвів і може призвести в майбутньому позаблоковий статус України.

6. Розробити довгостроковий план переозброєння, фінансового, організаційного та кадрового зміцнення Збройних Сил України та Військово-морських Сил України.