З нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки відбудеться Всеукраїнська естафета єднання

6 Вересень 2018

Верховна Рада проголосувала за проведення Всеукраїнської естафети єднання з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Серед авторів документу голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко.

Згідно постанови пропонується оголосити 2019 р. – Роком Соборності України та відзначити на державному рівні 100-річчя проголошення Акта злуки, зокрема, проведенням естафети. Старт планується розпочати 1 грудня 2018 р. у Фастові, а завершити 22 січня 2019 р. у Києві на Софійській площі за участю представників усіх областей України. Сама естафета охопить усю територію України. 

На думку законотворців, це підкреслить значення цієї історичної події, а також вшанує багаторічні традиції боротьби за незалежність і соборність України. Має зміцнити наш імідж на міжнародній арені, як миролюбної і високодуховної держави.

Нагадаємо, сто років тому, 1 грудня 1918 р. на залізничній станції Фастів був підписаний Передвступний договір про злуку ЗУНР та УНР. На початку 1919 р. Українська Національна Рада у Станіславі (нині Івано-Франківськ) ратифікувала акт міждержавного об’єднання. І вже 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі за участі зарубіжних делегацій, вищого духовенства, армії та громади було урочисто оголошено договір. Нині цей день у нашій державі відзначається як День Соборності.