Ярослав Москаленко закликає уряд розробити покроковий план реформи середньої спеціальної освіти

30 Травень 2016

Україні потрібна реформа середньої спеціальної освіти, детальний план якої має бути розроблений урядом із залученням представників бізнесу і громадськості. Про це під час погоджувальної ради заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

За його словами, економічні досягнення кожної країни, в тому числі ВПП, формує її робітничий клас. «Ми ж позбавили фінансування професійно-технічні училища, і до сьогоднішнього дня не вирішили це питання, – наголосив Ярослав Москаленко. – Навіть за найоптимістичніших прогнозів після закінчення війни нам доведеться ще десятки років відбудовувати країну. І це робитимуть ті, хто сьогодні закінчує школу».

На переконання голови «Волі народу», в основу реформування середньої спеціальної освіти має бути закладено механізм визначення затребуваних економікою професій. «Ми також повинні негайно поставити на голосування у парламент законопроекти 3831-2 і 3830-3, які покликані відновити фінансування ПТУ, – наполіг він. – Тим паче, що їх автором є нинішній міністр освіти Лідія Гриневич, а отже в уряді не має бути заперечень щодо них».

Ярослав Москаленко назвав невтішними результати роботи влади у сфері підтримки дітей та молоді. «Протягом двох останніх років на 20% скорочено кількість ДЮСШ, на 50% – оздоровчих закладів», – зазначив він. 

Голова «Волі народу» також звернув увагу, що за результатами останнього ЗНО кожна десята дитина в Україні не склала іспит з української мови, а отже не зможе взяти участь у вступній кампанії цього року. «На який результат ми сподіваємося надалі, якщо держава так і не забезпечила підручниками з української мови учнів 4-7 класів? Те саме стосується і інших предметів», – повідомив він.