Ярослав Москаленко закликав забезпечити конституційну більшість для прийняття закону про мову

12 Березень 2019

Законопроект про функціонування української мови обов’язково має бути прийнятим. У цьому переконаний народний депутат голова депгрупи “Воля народу” Ярослав Москаленко. 

“Друге читання законопроекту про функціонування української мови ми мусимо пройти гідно і прийняти 5670-д в цілому. Це вимога людей, це наш обов’язок перед нашими дітьми і майбутнім всієї держави”, – зазначив він під час пленарного засідання.

Політик підкреслив, що саме за останні п’ять років в Україні для підтримки державної мови здійснено набагато більше за попередні періоди: “Навіть після отримання Незалежності у наших попередників за десятки років не вистачило духу боронити українську мову як державну. Суспільством маніпулювали, прикриваючись нібито інтересами національних меншин. Хоча зараз ми прекрасно усвідомлюємо, що це все була зброя гібридної війни проти нас і нашого єства. Я хочу подякувати всім – Президенту, парламенту, українському уряду – за те, що знайшли в собі сили зайняти принципову позицію в захисті української  за останні п’ять років”.

“Сходіть в українські кінотеатри, включіть телебачення, налаштуйтесь на фм-хвилі, і ви почуєте українську. Послухайте, скільки нових україномовних виконавців з’явилось за цей період. Нове дихання для україномовного кіновиробника. Ми разом забезпечили умови для роботи національного ринку, а не кремлівської філії. Українська мова стала модною. Хоча я пам’ятаю, як в 2014 році багато-хто не вірив в ефективність квот. Вже півроку цей закон діє на повну і три чверті контенту – реально українські”, – нагадав парламентарій.

Я. Москаленко закликав не зупинятись на півдорозі. ”Закликаю не вестись на спекуляції, що чиїсь права можуть бути порушені. Ми в жодному разі не зазіхаємо на інші мови, натомість ми захищаємо наше рідне у нашому спільному домі”, – наголосив він. 

“І після того, як ми розглянемо тисячі правок, закликаю всі депутатські фракції та групи забезпечити конституційну більшість в день прийняття закону про мову. Проголосуйте серцем. Таким чином ми покажемо, що ми дійсно є українським парламентом, як би голосно тут не чубились”, – підсумував Ярослав Москаленко.