Ярослав Москаленко закликав розвивати реальний сектор економіки, а не жити від кредиту до кредиту

5 Лютий 2018

Українська влада повинна змінити пріоритети, відмовившись від практики кредитів та співпраці з МВФ, натомість зосередитись на розвитку власної економіки. На цьому на Погоджувальній раді ВР наголосив лідер депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко.

"Українська перспектива - це реальний сектор економіки, розвиток національного виробника, розбудова громад і покращення інвестиційного клімату. А не життя від кредиту до кредиту, які потім проїдаємо", - заявив політик.

Я.Москаленко зауважив, що нова сесія починається під знаком МВФ і виділення чергового траншу в 1,9 млрд дол. "МВФ змушує повертатись до ціноутворення на блакитне паливо для громадян, по суті, з вимогою чергового підняття цін", - констатував він.

Очільник "Волі народу" навів статистику, що на сьогодні кожен п’ятий українець за газ не платить: "За 2017 рік борг населення за блакитне паливо збільшився з 6,1 млрд гривень до 12,4 млрд грн. Якщо сюди додати ще теплокомуненерго і промисловість, то борг на початок року – 27,9 млрд грн. Риторичне питання – а як будуть платити українці після зростання і наскільки зростуть борги".

Народний депутат закликав Кабінет Міністрів максимально зважено підійти до методики визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року. "А також прошу вгамувати апетити Нафтогазу, який у фінансовому плані подав збільшення своїх заробітних плат до 2,2 млрд грн", - додав він.

"Вся ця ситуація, насправді має один корінь проблем. Ні суспільство, ні енергетичний сектор не були готові до тих прискорених змін, які провадились в останні роки. А все це відбувалось виключно на догоду зовнішніх партнерів. Це наочний приклад форсованого виконання вимог МВФ", - відзначив Я.Москаленко.