Ярослав Москаленко закликав парламент до ефективної роботи, щоб повернути довіру людей

3 Вересень 2018

Голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко закликав Верховну Раду під час нової сесії вирішити питання незаконної вирубки лісів та авто на єврореєстрації, забезпечити умови для гідного ринку праці, а також поставити крапку в питанні нового складу ЦВК. Про це він заявив на Погоджувальній раді.

Політик зазначив, що час плине, а старі проблеми так і лишаються без вирішення. Такий висновок він зробив під час депутатських канікул, займаючись справами свого округу. “Яку я спостерігаю трансформацію? Суспільство уже нічого не чекає від влади. Люди не просять і не звертаються, тому що не вірять, що влада буде їх вирішувати. Чи то повна некомпетентність чиновників на місцях, чи проста бездіяльність. Суспільство активне, воно повсюди виявляє численні порушення і зловживання. З цим звертається до влади, а у відповідь зазвичай отримує лише відписки. Людей дратує слово «реформа», бо поки усі реформи лише нагромадили ще більшу купу проблем. Доки ніхто на місцях не може дати алгоритму дій і схем впровадження реформ, громада весь цей нелегкий шлях проходить сама”, – пояснив народни депутат. 

Парламентарій озвучив ті реальні проблеми, на яких у першу чергу варто зупинитися, і які гальмують впровадження тих самих реформ.  

“Перше, це – вирубка лісів. Мораторій на експорт лісу-кругляку. Він ніби і є, а ліс-кругляк все ж іде за кордон. Які закони, які нормативні акти треба ще запровадити, щоб припинився контрабандний вивіз? Кого і чим замотивувати, щоб кругляк залишався у нас? Доки ми намагаємось змусити Європу зайти на територію України зі своїми підприємствами, створити тут робочі місця, весь український кругляк лежить на складах у Польщі. І лісники тут ні до чого, на них штучно намагаються перекласти проблему, вони роблять свою роботу. А от, питання саме в контрабанді: митниках, які за цим стоять, і залізниці, на чиїх вагонах їде український кругляк закордон”.

Серед інших питань, які потребують законодавчого підґрунтя, це – “євробляхи” і ринок землі: “Жодна статистика вам не скаже, скільки ж реально в Україні авто на європейських номерах. Лише за останній рік в країні залишилося більше 138 тисяч машин, що в 2,6 рази більше, ніж торік. Більшість людей купили ці авто чи не за останні свої збереження і зараз підвішені зі своїм надбанням у повітрі. Нам негайно потрібно розглянути законопроекти 8487 та 8488 у другому читанні. Далі - земельна реформа. Хочу зачепити тему мораторію на продаж землі. Всі ви добре знаєте про рішення Європейського суду з прав людини, що визнав мораторій незаконним. Фактично у парламенту лишається менше трьох місяців, аби прийняти закон про ринок землі та інші необхідні законопроекти”. 

Також він нагадав, яка сумна картина в Україні щодо ринку праці і заробітчан: на постійній основі за кордоном працевлаштувалися понад 3,2 млн людей, а разом із сезонними працівниками це становитиме до 9 млн українців. Замість введення нових тарифів, ставок, сертифікацій та обмежень, потрібно полегшувати і підтримувати підприємницьку діяльність, пропонувати гідні умови праці, конкурентну середню зарплатню і покращити клімат підприємництву. 

Наприкінці Ярослав Москаленко додав, що питання підвищення тарифів на газ та електроенергію також лежать у площині Верховної Ради: “Парламент не може стояти осторонь. Я вважаю, що негайно потрібно заслухати уряд і приймати спільне рішення, розуміючи складність взаємозв’язку необхідного траншу МВФ з підняттям тарифу на газ”. 

Те саме стосується бюджету та обрання членів ЦВК. Парламентарій закликав колег консолідуватися та розпочати обговорення.  

“Негайно потрібно розпочати дискусію в парламенті відносно бюджету. Рахункова палата за результатами аналізу показників за перше півріччя цього року констатує ризики невиконання держбюджету на 2018 рік. План доходів загального фонду держбюджету в першому півріччі не виконаний на 15 млрд грн, а заборгованість підприємств з виплати зарплати досягла 2,7 млрд грн. І призначення членів ЦВК. Нинішній склад ЦВК, легітимність якого під питанням, гальмує децентралізацію, заблокувавши проведення виборів в численних ОТГ 1 грудня. А попереду дві національні кампанії виборів президента і народних депутатів”,  – додав він.