Ярослав Москаленко вимагає стати на захист людей і перевірити обґрунтованість збільшення тарифів

2 Квітень 2018

Депутатська група "Воля народу" вимагає скасувати заборону на планові перевірки ціноутворення у сфері ЖКГ. Про це на Погоджувальній раді у парламенті заявив голова групи, народний депутат Ярослав Москаленко. За його словами, вже зараз виникають питання до економічного обґрунтування тарифів на ЖКП.

"У руслі децентралізації передали повноваження встановлювати тарифи на тепло і воду на місця. І чим це обернулось для людей? Чергове збільшення тарифів навіть більше, ніж встановлювала НКРЕКП. Місцями зросло на 18%, а є і міста, де збільшилось до 70%. І далеко не секрет, що в червні будуть встановлені нові збільшені тарифи на газ, інакше під загрозою місія МВФ в Україні", - зауважив він.

Політик переконаний, що держава повинна допомагати людям пройти складний кризовий період. "Яка ж роль держави у всій цій ситуації? Субсидії? Це дуже добре. Але подивіться об’єктивно, в чиїх руках облгази та обленерго - в приватних фінансово-промислових групах. В руках олігархів. А їм просто держава дала право у разі несплати відрізати користувачів від газу, світла і тепла. Корпорації це роблять з метою надприбутків, а чиновники, наприклад з Нафтогазу, напевно, щоб виправдати свої зарплати в мільйони гривень на місяць. Хоча повинні захищати інтереси українських громадян. А що робити людям? Хто подбає про них?", - наголосив Я.Москаленко.

Лідер "Волі народу" навів приклад ситуації в Київській області: "Грудень - лютий цієї зими для 20-титисячного селища на Київщині пройшов у постійних боротьбі проти виморожування. Махінації з привласнення теплоносіїв, недобросовісний теплопостачальник, різниця в тарифах, незрозуміла позиція Нафтогазу по лімітах - виснажили громаду у цій боротьбі, постійні мітинги, чергування на котельнях. Дійшло до того, щоб не дати замерзнути дітям та пенсіонерам в 20-ти градусний мороз голова КОДА особисто мав зривати пломби і запускати опалення. Це так має бути? Чи так має працювати держава? Звичайно, ні". Також нагадав він випадок у м.Славутич: "Збудований після аварії на Чорнобильській АЕС і сьогодні більшість його мешканців є робітниками станції і щодня витрачають своє здоров’я. Це 30-тисячне місто довгий час залишалося без опалення. Питання вирішилося тільки після особистого втручання Прем’єр-міністра В.Гройсмана". 

Разом з тим, Я.Москаленко закликав присутніх підтримати проект постанови №8108 про встановлення мораторію на відключення населення від послуг з постачання електроенергії та газу. "Він зараз знаходиться в профільному комітеті, і в разі позитивного рішення комітету прошу всі фракції підтримати його в сесійній залі. Хочу наголосити, що в даному проекті немає ні крихти популізму. Адже проект пропонує заборонити відключати людей і соціально важливі заклади, наголошую, виключно в опалювальний період. Це не вигадка, а механізм, який вже успішно працював. Серед нас є колишній міністр палива та енергетики, він підтвердить. Депутатська група «Воля народу» закликає стати на захист людей", - заявив він.