Ярослав Москаленко став на захист органів місцевого самоврядування у ситуації з опаленням

19 Листопад 2018

У проблемі зі стартом опалення народний депутат Ярослав Москаленко (голова групи “Воля народу”) став на захист органів місцевого самоврядування. На його думку, провина лежить на всій вертикалі, а не виключно мерах та владі на місцях. 

«Абсолютно не сприймаю заяв керівництва країни, що винні у зриві саме вони (мери, - ред.). Чиновники на місцях відповідальні за початок сезону, але вина за провал лежить на всій владній вертикалі – до міністерських кабінетів. Не спрацювали, не врахували ризиків, лишили людей з холодними батареями. Хіба саме місцева влада винна в тих боргах, що формувалися роками до них господарюючими компаніями? Ці проблеми з’явились не сьогодні і не вчора. Десятки мільярдів гривень боргу накопичені за минулі періоди”, – заявив політик на погоджувальній раді.

За його словами, жодна децентралізація у сфері бюджетної політики не закриє це питання, адже борги накопичувались задовго до початку реформи в 2015 році. «Проблема має вирішитись централізовано на рівні уряду та парламенту. Зараз у нас йде бюджетний процес, і ми одним махом можемо закрити це питання раз і назавжди», - переконаний Я. Москаленко.

Також парламентарій закликав повернути котельні в комунальну власність: “Ми маємо створити такі умови для місцевого самоврядування, щоб громади, де це треба, могли повернути у комунальну власність прихватизовані котельні без бюрократичних і судових тяганин. Ми маємо покласти край комунальній мафії”.
 
Також Ярослав Москаленко нагадав, як парламент через постанову 8108 про мораторій на відключення енергоносіїв в опалювальний період мав можливість захистити громади: “І тоді б не потрібно було в аварійних режимах включати населені пункти. Депутатська група “Воля народу” півроку на всіх ефірах, на всіх нарадах, на трибунах з березня вимагала прийняття постанови. Коли нас уряд почув? Зараз, коли запахло “смаженими” шинами під Нафтогазом”.