Ярослав Москаленко пропонує запровадити пільгове кредитування малого та середнього бізнесу

12 Жовтень 2016

Народні депутати від «Волі народу» Ярослав Москаленко, Сергій Лабазюк, Ігор Молоток та Євген Рибчинський внесли до парламенту законопроект «Про внесення зміни до статті 16 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні». Законопроект №5249, розроблений у співавторстві з депутатами інших фракцій та груп, пропонує запровадити в Україні механізм пільгового кредитування малого та середнього бізнесу.

Як зазначають автори законопроекту, нинішня редакція закону «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» містить лише декларативні норми щодо кредитування підприємств, а його механізму законодавством не передбачено. Між тим відсутність кредитування є основною причиною, яка стримує розвиток малого і середнього бізнесу в країні. 

Законопроект пропонує запровадити кредитування окремих галузей економіки, які визначені як пріоритетні – агропромисловий, машинобудівний комплекс, транспортна інфраструктура, переробна промисловість. Для малого і середнього бізнесу у цих галузях передбачається здешевлення кредитів та компенсація лізингових і факторингових платежів. Здешевлення кредитів полягатиме у субсидуванні частини відсотків за використання банківських кредитів. Компенсація лізингових платежів – у частковому відшкодуванні сплачених суб’єктами підприємництва лізингових платежів за придбання техніки або обладнання.

Згідно законопроекту кредитна субсидія та компенсація лізингових платежів надаватимуться на конкурсній основі. Контроль за цільовим використанням коштів субсидованих кредитів здійснюватиметься органами державного фінансового контролю.