Ярослав Москаленко пропонує законодавчо боротися з булінгом

12 Липень 2018

У Верховній Раді зареєстровано законопроект 8584, який протидіятиме булінгу (цькуванню) серед дітей та підлітків. Серед ініціаторів законопроекту голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні із проявами тиску, жорстокого ставлення, фізичного насильства, агресії та іншого у колі однолітків стикалися близько 67% дітей. Тож через такий масовий характер виникла потреба на законодавчому рівні визначити запобіжники, встановити відповідальність та зробити безпечним освітнє середовище.

Слід зазначити, що булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини і може залишити психологічні травми на все життя. До того ж часто булінгу з боку підлітків піддаються не лише діти, а й дорослі (викладачі, технічні працівники та інший персонал). Тому так важливо долати це явище ще й на правовому рівні.

Завдання цього проекту – визначити на законодавчому рівні явище булінгу, шляхів протидії, захистити права дітей, а також осіб, які працюють у закладах освіти. Тому автори пропонують внести у деякі законодавчі акти такі зміни, як: відповідальність за булінг та приховування випадків; ввести означення та термінологію; визначити механізми протидії (планування інформаційно-тематичних заходів, обов’язковий розгляд заяв про випадки булінгу тощо) та надати відповідні права освітньому омбудсмену (здійснювати перевірку заяв про булінг та своєчасне реагування, вести статистичні дані про булінг тощо). 

Прийняття документу дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії булінгу, що покращить психічне здоров’я дітей та дорослих, створить безпечне освітнє середовище, а також підвищить ступінь зосередженості дітей на навчанні.