Ярослав Москаленко пропонує створити ефективну державну систему контролю за станом довкілля

28 Листопад 2018

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується створити Державну природоохоронну службу. Серед авторів народний депутат, голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко.

Негативний техногенний вплив, забруднення вод, повітря і ґрунтів, вирубка лісів, знищення рідкісних видів флори та фауни – ці проблеми виникають через неефективну роботу органів, на які покладено функції державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього середовища. Причини полягають у низькому рівні зарплат співробітників сфери охорони довкілля, їхній слабкій кваліфікації, корупції, непрозорості виявлення і покарання порушників та відсутності реального впливу на прийняття екологічно значущих рішень.

Проектом закону пропонується створити Державну природоохоронну службу; мінімізувати корупційні ризики шляхом встановлення належного рівня зарплат; ліквідувати дублювання функцій з центральними органами виконавчої влади; встановити адміністративно-господарську відповідальність за порушення природоохоронного законодавства; розширити повноваження громадських інспекторів з охорони навколишнього середовища; забезпечити ефективність досудового розслідування та участь представників уповноваженого органу у кримінальних провадженнях; усунути недоліки в нормативному регулюванні діяльності Держекобезпеки та надати додаткові гарантії інспекторам з охорони довкілля шляхом визначення Держекобезпеки правоохоронним органом. А ще забезпечити Державну природоохоронну службу надходженням у розмірі 10% від стягнень за порушення природоохоронного законодавства. 

Прогнозується, що у разі прийняття законопроекту з’явиться можливість не лише покращити стан довкілля і запровадити систему екологічного нагляду відповідно до міжнародних стандартів, а створити ефективну державну систему контролю за станом довкілля.