Ярослав Москаленко пропонує скасувати штраф для жінок за вихід на пенсію до досягнення 60 років

27 Червень 2017

На розгляд Верховної Ради поданий законопроект щодо забезпечення права жінок на заслужену пенсію. Ініціаторами виступили народний депутат Ярослав Москаленко разом з колегами по депутатській групі “Воля народу”. 

Автори пропонують внести зміни до прикінцевих положень закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, щоб узаконити право на мінімальний розмір пенсії для жінок, які були вимушені достроково піти на пенсію, маючи при цьому страховий стаж понад 30 років. Також  пропонується обмежити строк штрафного зменшення пенсії цих жінок першими десятьма роками періоду її отримання.

“Зазначене зменшення пенсії для жінок є абсолютно несправедливим, – йдеться у пояснювальній записці, – оскільки за недопрацьований до 60 років час пенсія не тільки не збільшується відповідно закону, а ще й зменшується, що фактично є надмірним антисоціальним штрафом за вихід на пенсію до досягнення 60 років. Так при наявності стажу майже 40 років жінка, яка пішла на пенсію в 57 з половиною років, до кінця життя позбавляється 15 відсотків нарахованої пенсії”.

Тобто після всіх вирахувань розмір пенсії жінок, які скористались правом дострокового виходу на пенсію за віком після того як їм виповнилося 55 років, не може бути меншим, ніж визначений законом прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Також реалізація законопроекту призначить діючий сьогодні штраф, що зменшує розмір пенсії, лише на перші десять років її отримання.