Ярослав Москаленко пропонує призначити місцеві вибори у 200 громадах разом із другим туром президентських виборів

25 Лютий 2019

На Погоджувальній раді голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко запропонував призначити місцеві вибори у 200 громадах разом із другим туром президентських виборів, а також встановити дедлайн для добровільного об’єднання територіальних громад.

“Близько 200 громад  не можуть обрати місцеву владу. А 178 постанов комітету мають позитивне рішення і чекають на своє винесення в зал. І ще є проекти постанов, які комітет не розглянув. Люди не можуть вибрати свого місцевого голову. Верховна Рада позбавляє українців одного із фундаментальних прав – право обрати собі владу. Наприклад, у польському Гданську мер Адамович загинув у середині січня, а вибори вже будуть відбуватися 3 березня. А у нас деякі громади чекають по декілька років”, – зазначив він.
 
“Давайте 178 постанов, які вже мають рішення в комітеті, внесемо в зал і призначимо вибори разом із другим туром президентських виборів. Закон нам цього не забороняє і зекономимо бюджетні кошти”, – запропонував парламентарій. 

Політик наголосив, що варто поквапитися із завершенням реформи децентралізації, адже не зрозуміло, які є ризики у затягуванні процесу. 

“Ми повинні встановити дедлайн для добровільного об’єднання і дати можливість Уряду об’єднувати громади, які не об’єдналися добровільно, відповідно до перспективного плану розвитку територій. І зробити це до чергових виборів 2020 року. Країна не може десятиліттями чекати поки хтось на місцях поділить посади. А це є на сьогодні чи не основною причиною, чому процес затягується”, – вважає Ярослав Москаленко. 

Парламентарій звернув увагу на те, що сьогодні є районні адміністративні одиниці, де 80% територій вже об’єдналися в громади, а 20% дискутують і невідомо, коли завершать процес об’єднання: “У 2020 році у нас вибори. І в мене запитання: що з головою адміністрації, що з районними радами, проводимо ми вибори в райради чи ні, за яким принципом проводимо вибори в ОТГ?”.

“Це питання, я вважаю, на часі. Нам потрібно провести такі дискусії, можливо, прийняти рішення і дати повноваження Кабінету Міністрів провести такі кінцеві об’єднання громад, щоб у 2020 році по зрозумілій системі піти на вибори. Парламент має показувати народу, що він діє”, – додав політик.