Ярослав Москаленко пропонує опонентам підписати Меморандум про чесні вибори

1 Жовтень 2014

Шановні колеги, дорогі земляки! Я, Москаленко Ярослав Миколайович, народний депутат України від виборчого округу №96, звертаюсь до своїх колег - кандидатів у народні депутати.

Мені як діючому народному депутату, громадянину України не байдуже, яке майбутнє буде у Київщини, у нашої країни. Переконаний, що Ви також зацікавлені у стабільному, демократичному розвитку нашого краю. Вірю, що Ви як і я усвідомлюєте всю відповідальність за результат майбутніх виборів, необхідність забезпечення демократичності та прозорості виборчого процесу.

Вже на початку виборчої кампанії ми стали свідками застосування брудних методів боротьби із застосуванням фізичного насильства по відношенню до окремих кандидатів.  Все це відбувається на фоні воєнних дій на Сході нашої держави. Такі засоби для досягнення влади – неприпустимі як з моральної, так і правової точки зору. Ми всі разом повинні сказати «НІ» застосуванню будь-яких форм насильства по відношенню до кандидатів, членів виборчих комісій, агітаторів, звичайних виборців. «НІ» – застосуванню чорних PR-технологій.

Вибори 26 жовтня 2014 р. стануть тестом для нової української влади на відданість демократичним цінностям і традиціям, здатність забезпечити проведення чесних і відкритих виборів, формування за їх результатами складу парламенту, якому довірятиме суспільство.

Будь-які взаємні поборювання в нечесний спосіб розколюють народ, вселяють зневіру наших громадян у можливості проведення демократичних виборів. Я переконаний, що саме вибори повинні стати єдиним способом оновлення та очищення влади, легітимізації курсу реформ та забезпечення стабільного розвитку нашої держави.

Тому я виступаю з ініціативою підписати спільний меморандум «Про чесні і вільні вибори». Гарантую як чинний депутат виконувати усі пункти прийнятого меморандуму.

Ярослав Москаленко, кандидат у народні депутати


МЕМОРАНДУМ
Про чесні і вільні вибори

Ми, кандидати у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року, беремо на себе зобов‘язання: 

> Неухильно дотримуватися Конституції України, чинного законодавства, Закону України «Про вибори народних депутатів» на всіх етапах виборчого процесу.

> Вести відкриту, чесну боротьбу та не вдаватись до протиправних дій як по відношенню до своїх конкурентів, так і виборців.

> Не вдаватись до використання маніпулятивних, брудних технологій у ході виборчої кампанії.

> Не поширювати неправдиві відомості та недостовірну інформацію у ході виборчого процесу по відношенню до своїх опонентів.

> Відмовитися від будь-яких форм підкупу та тиску на виборців, членів виборчих комісій, засоби масової інформації, представників різних політичних сил та бізнесу.

> Усіма законними способами забезпечувати контроль за недопущенням порушень у ході голосування виборців.

Ми закликаємо громадських активістів та журналістів чесно й неупереджено відслідковувати виборчий процес, оприлюднювати всі факти порушення виборчого законодавства та надавати максимального висвітлення подібним діям зі сторони окремих кандидатів.

Звертаємося до політичних партій, суб‘єктів виборчого процесу - нести повну політичну відповідальність за своїх висуванців, в разі грубого порушення ними етики ведення передвиборчої боротьби, приймати рішучі міри по відкликанню таких кандидатів.

Просимо зайняти принципову та неупереджену позицію Центральну, окружні та дільничні виборчі комісії, надавати належну правову оцінку порушенням виборчого законодавства зі сторони окремих кандидатів та партій в незалежності від їх політичної ваги та ідеологічних уподобань.

Звертаємося до виборців - зайняти чесну громадську позицію щодо спроб окремих кандидатів/партій вести брудну виборчу кампанію, застосовувати технології підкупу, сигналізувати про подібні випадки та своїм голосуванням дати їх ініціаторам жорстку оцінку на виборах.

Чесність виборчого процесу залежить від нас самих. Ми кандидати в народні депутати, в першу чергу повинні бути зацікавлені в правдивих результатах, яким довірятиме суспільство. Отримання депутатського мандата за будь-яку ціну неприпустиме. Влада без довіри не має права на існування.

Кандидати у народні депутати у 96 одномандатному виборчому окрузі:
Москаленко Ярослав Миколайович