Ярослав Москаленко: Повернення закритих партійних списків на дочасних виборах до ВР є найгіршим форматом

21 Травень 2019

На позачерговому засіданні Верховної Ради, що відбудеться 22 травня, мають прийняти зміни до закону про вибори народних депутатів із введенням пропорційної системи із закритими партійними списками та зменшенням прохідного бар'єру. Такою була домовленність на консультаціях з Президентом Зеленським щодо розпуску Верховної Ради. Про це повідомив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко на своїй сторінці Фейсбук.

«Зараз опрацьовують варіант зі зменшенням прохідного бар’єру і скасування мажоритарки, але чомусь із закритими списками. Як на мене - це найгірший формат. По-перше, суспільство вимагає відкритих списків і це показує соціологія. По-друге, особисто я залишаюсь прихильником збереження мажоритарки», - зазначив він. 

Політик переконує, що ефективний мажоритарник може набагато більше користі принести громадам: «Стати справжнім лобістом місцевого самоврядування у вищих владних кабінетах. Запитайте сільського голову чи мера, хто найбільше допомагає вирішувати нагальні проблеми на місцях, вибивати кошти по субвенції на проекти, які сама громада не потягне. Досвід мажоритарників дозволяє таким чином напрацьовувати законодавство, що прийняті закони стають дійсно прикладними, які можна застосовувати на практиці». 

Крім того, виборці знають в обличчя свого народного депутата і мають із ним двосторонній зв’язок і вплив. Якщо повернутися до старої системи, яка була у 2006-2007 роках, то монополію на все матимуть лише партійні лідери. 

«Чи хтось не довіряє вибору людей? Не потрібно вводити в оману - скупити голоси людей неможливо, а от в закриті списки набрати помічників фінансових «донорів», водіїв та секретарок, які тільки перед виборами будуть з‘являтися до людей, - перевірена реальність. Ми вже це бачили в кінці 2000-их років», - додав Ярослав Москаленко.