Ярослав Москаленко: «Підтримка для учасників АТО: ваш досвід і мої зусилля»

6 Жовтень 2014

Народний депутат України Ярослав Москаленко взяв участь у засіданні київської обласної організації «Українська спілка ветеранів Афганістану», що відбулося у приміщенні Київської облдержадміністрації. Учасники заходу – керівники афганських організацій області – обговорили з депутатом низку тем, що стосуються всебічної підтримки військових із зони АТО.

Ярослав Миколайович не просто підтримував діалог з афганцями, а зачепив дуже важливі питання, поділився досвідом вирішення тих чи інших проблем. Він як ніхто інший знає про життя учасників АТО все і більше, адже останні півроку перебуває у самому вирі подій – від відправки гуманітарних вантажів до відвідування місць дислокації підопічних йому бригад і батальйонів. Тож маючи неабиякий досвід, він запропонував учасникам засідання декілька суттєвих ініціатив.

«Серйозна робота з підтримки наших бійців ведеться з перших днів створення батальйонів, зокрема «Київської Русі». Техніка закуповується постійно. До слова: днями отримано декілька вантажівок з кунгами. З Німеччини привезли шість джипів-пікапів. Все відправиться на фронт. Але насамперед потрібна серйозна активізація тут, в тилу. Я маю на увазі підставити плече сім’ям тих, хто воює на сході, – наголосив Ярослав Миколайович. – Адже у багатьох родинах годувальники пішли на фронт. У моєму окрузі успішно діє програма «Збережи життя солдату», серед функцій якої – підтримка родин учасників АТО...

Разом з, на жаль, покійним комбатом «Київської Русі» Олександром Гуменюком ми започаткували багато ініціатив. Я йому багато пообіцяв і дані обіцянки виконую. Зокрема, болюче квартирне питання. Є вже перші результати. У співпраці з волонтерами ми із безкінечних двадцятирічних черг на житло витягнули дві сім’ї. Продовжимо і надалі серйозно працювати над цим через вашу організацію. Тим паче, що вишгородські афганці мають позитивний досвід – побудували у Вишгороді будинок, у якому отримали зо два десятка квартир. Вони із задоволенням поділяться досвідом із ірпінськими побратимами. Зі свого боку я вже залучаю до співпраці тих, хто безпосередньо може вплинути на будівництво. Потрібно, щоб держава нарешті повернулася обличчям до ірпінців».

Серед іншого Ярослав Миколайович розповів своє бачення вирішення ще однієї проблеми – моральної допомоги (повернути їм мирний світогляд, надати фізичну, матеріальну та духовну підтримку родичам загиблих) . По-перше, демобілізовані учасники АТО, з якими він постійно спілкується, розпочинають рух із створення власної спілки. Щоб це була одна потужна організація, він порадив їм спочатку звернутися до афганців. По-друге, ще одна тема – спеціалізований пансіонат «Лісова поляна». Вже створена програма, направлена на те, щоб це було місце реабілітації та відпочинку афганців та АТОшників всієї Київщини. Зараз депутат направляє свої можливості і волонтерський рух у цю галузь.

«Я – ваш партнер. Не стою осторонь. Я не маю досвіду військових дій. Однак чітко бачу проблеми. У вас, афганців, найбільший досвід в Україні. Не стійте осторонь – хлопцям буде потрібна психологічна допомога. Ви зможете її надати. А я, як завжди, зі свого боку докладу максимум зусиль. Разом ми їх гідно підтримаємо», – підсумував наприкінці зустрічі Ярослав Миколайович.