Ярослав Москаленко: «Непідтримка державою дитячого спорту – це винищення нації»

12 Липень 2016

В Україні дитячий спорт став елітарною сферою й існує виключно завдяки батьківським та меценатським коштам. Натомість держава фактично усунулася від підтримки фізичного виховання молоді. Про це з трибуни Верховної Ради заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

За його словами, якщо у 2015 році на фінансування ДЮСШ з держбюджету було виділено 100 мільйонів гривень, то у 2016 році – нуль. «Ми всі 25 років незалежності трималися на тому, що було напрацьовано за радянських часів, а сьогодні взяли і розвалену матеріально-технічну базу дитячо-юнацького спорту передали на фінансування місцевих бюджетів, – розповів народний депутат. – Як результат, кількість ДЮСШ вже зменшилася на 30%».

Ярослав Москаленко навів приклад Київщини, де на розвиток дитячо-юнацького спорту з обласного бюджету виділено 600 тисяч гривень. «Цього достатньо лише на одну школу, – зазначив він. – А є школи, де потрібно два мільйони гривень на рік. Для порівняння один день роботи Верховної Ради, навіть заблокованої, українському народу коштує два мільйони гривень».

Як зауважив Ярослав Москаленко, розділяти соціальну відповідальність із державою сьогодні не поспішає і бізнес. «Підтримка місцевих органів влади сьогодні прирівнюється до корупції, – зазначив він. – Якщо меценатські кошти прийшли на рахунки ДЮСШ, то вони обкладаються податком. Мало того, держава ще й зобов'язала ДЮСШ платити податок на землю та нерухомість».
Відношення держави до дитячого спорту в Україні Ярослав Москаленко назвав «гуманітарним винищенням нації». «І це навіть без війни, – зауважив він. – Хто виконавець ми бачимо, хто замовник?». Він навів слова Стелли Захарової, що близько 250 вітчизняних спортсменів після проведення Олімпіади хочуть залишити Україну, а п'ятеро вже змінили громадянство і представлятимуть інші країни.

Голова «Волі народу» закликав уряд затвердити Державну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту, а парламент – прийняти необхідні законодавчі зміни. «Серед двох тисяч законопроектів Верховної Ради сьогодні лише два можуть хоч частково виправити ситуацію з ДЮСШ і спортом, – повідомив він. – Це законопроект 2068 про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення стабільного розвитку сфери фізичної культури і спорту, а також 2223а про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування сфери фізичної культури і спорту.