Ярослав Москаленко наполягає на внесенні готових до розгляду “чорнобильских” законопроектів до порядку денного

22 Квітень 2019

Надважливі “чорнобильські” законопроекти, на які зачекалися ліквідатори та постраждалі від катастрофи на ЧАЕС, давно готові до розгляду, але з різних причин відкладені. На доцільності їхнього прийняття саме цього пленарного тижня наполягає народний депутат і голова депгрупи “Воля народу” Ярослав Москаленко. 

“Президенти змінюються, а ставлення влади в країні до ліквідаторів та постраждалих від катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції у всіх однаково байдуже. У цю п’ятницю ми вшановуємо 33 річницю Чорнобильської катастрофи”, – зазначив він на Погоджувальній раді. 

Парламентарій перерахував, які проекти негайно потрібно повернути до сесійної зали і розглянути.

 “Нагадаю лишень, як на догоду позиції екс-міністра фінансів пані Яресько свого часу президентом Порошенком був заветований надважливий для чорнобильців законопроект 2093, який у сесійній залі був прийнятий у 261 голос. Максимально виважений, з урахуванням складної бюджетної ситуації в країні, але при цьому врахованими потребами і ліквідаторів, і постраждалих. Закон так і не вступив у дію”, – нагадав політик. 

“Я буду кожного нового посадовця та топ-чиновника довбати, доки ставлення до проблеми чорнобильців  не зміниться”, – відзначив він. 

“Абсолютно логічним на цьому пленарному тижні було б розглянути низку законопроектів, готових до розгляду. Це 6230 щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей-чорнобильців, 6656 щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Обидва проголосовані за основу”, – вважає Ярослав Москаленко.

На думку політика, профільним міністрам саме час доповісти щодо соціальної політики у чорнобильському напрямку.

“На годині запитань до уряду закликаю міністрів соціальної політики та міністра екології прозвітуватись, що саме за останній час зроблено по чорнобильському напряму. Уряду працює вже три роки і я думаю, урядовцям буде що доповісти”, – підсумував Ярослав Москаленко.