Ярослав Москаленко: «Ми зберегли найголовніше – демократію в нашій країні»

8 Квітень 2019

Перший тур президентських виборів продемонстрував суспільству реальну картину сьогодення країни з її досягненнями і недоліками. Вибори не мають послаблювати ситуацію як всередині, так і зовні. Україні потрібно обирати президента, паралельно продовжуючи розпочаті реформи та рух в обраному проєвропейському напрямку. На цьому наголосив голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко на засіданні Погоджувальної ради. 

“За п’ять років війни, ми всупереч всьому проводимо чесні та демократичні вибори Глави держави. Без сумніву, це успішний екзамен для нового складу ЦВК. Окрема вдячність правоохоронним органам, які не вступили у пряме протистояння в день виборів. Це набагато важливіше, ніж ті результати, які ми побачили. Адже ми зберегли найголовніше – демократію в нашій країні”, – зазначив він.

Недоліком першого туру політик назвав зневагу серед прихильників опонентів: “Найнеприємніше, що показали вибори – це те, що суспільство не толерує вибір один одного. У дискусіях про кандидатів прихильники готові з’їсти опонента. Нам з такою люттю і ненавистю до себе не потрібно і зовнішніх ворогів. Я би просив обох кандидатів закликати виборців зменшити накал дискусії, прибрати взаємні образи та зневажливе ставлення. Вибори минуть за два тижні, а нам всім в одній країні жити”. 

“Чим більше ми сваримось, тим більше радіють у Москві. Сміються на політичних шоу, а на нарадах готуються повертати Україну до орбіти свого впливу. І поки ми займаємось виборами, зараз готується плацдарм для відновлення росіян на світових майданчиках. Для прикладу подивіться, що відбувається у ПАРЄ. Саме сьогодні розпочинається весняна сесія, де може бути відкрита дорога для зняття санкцій проти Кремля. Я закликаю українську делегацію зробити все можливе, аби захистити національні інтереси України. Ми не дамо використати час президентських виборів в Україні для ослаблення нашої держави”, – наголосив парламентарій.

Політик констатував відсутність у боротьбі двох фіналістів змагання філософій майбутнього нашої держави: “Враження, що вибори відбуваються у королівстві кривих дзеркал. Це дуже обурює. Адже ми живемо в сучасній Україні, де 7% території окуповані, та щодня на фронті гинуть наші захисники, щоб повернути мир”.

Ситуацію погіршує загальна втома людей – від економічного стану (який розпочинає стабілізуватися), корупційних скандалів та відсутності адекватної реакції правоохоронних органів на них. Хоча з іншого боку, певні реформи вже успішно діють.

“Ми не стоїмо на місці. Чого вартує лише одна реформа децентралізації. Більшість фінансових можливостей для розбудови громад передані на місця. А це 51% у зведеному бюджеті країни! Подивіться на нові школи, садочки, ФАПи, лікарні, інші об’єкти. Такого не було за минулі 20 років у мирний час. І питання: чи мали б місце ці корупційні розслідування, якби не загальна прозорість та відкритість баз даних, запроваджених за ці роки? Системні успіхи в реформах так само відмічаються нашими міжнародними партнерами”, – зазначив він.

На переконання Ярослава Москаленка, розпочаті реформи неможна гальмувати за жодних обставин.

“Чинний Президент за останні п’ять років знаходив політичні підходи, щоб парламент голосував за часто непопулярні, але необхідні закони і приймав реформи. Цей процес не можна зупиняти за жодних обставин. Потрібно у максимально короткі терміни прийняти закон про мову і продовжувати нашу роботу у тісній співпраці з урядом. Треба щодня наповнювати наш європейський курс змістом і не робити ні кроку назад”, – упевнений парламентарій.