Ярослав Москаленко ініціює аудит для НАЗК та пропонує декларувати посадовцям громадянство

3 Квітень 2017

Депутатська група "Воля народу" вважає, що державні службовці мають вказувати своє громадянство в е-деклараціях. Із такою ініціативою виступив лідер групи Ярослав Москаленко на Погоджувальній раді парламенту: "Ми підтримуємо пропозицію, щоб держслужбовці мали б вказувати своє громадянство в електронних деклараціях".

За його словами, на цьому тижні варто розглянути законопроект Президента щодо реалізації права змінити громадянство, який визначений Главою держави як невідкладний. "Кожна парламентська сила має власне бачення проблеми подвійного громадянства. Але це не привід вдаватись до блокування", - підкреслив він.

«Воля народу» переконана, що посадовці, включаючи Президента, урядовців та депутатів, мери міст та інші мусять мати одне громадянство – України. І вони повинні нести всю повноту відповідальності за факт приховування паспорту іншої держави «під подушкою», - наголосив політик.

Я.Москаленко вважає неприйнятним зайняття іноземцями державних посад: "Ми категорично проти, щоб громадяни іноземних країн займали ключові державні пости. Бо ми українцям з іноземним паспортом будемо забороняти, а іноземець хай іде працює директором державної компанії, чи міністром. Це несправедливо. Водночас наша позиція тверда – такі зміни не мають вплинути пересічних громадян. Ніхто не може позбавляти громадянства України. Це норма Конституції".

Разом з тим, народний депутат запропонував запровадити незалежний аудит НАЗК за аналогією з аудитом НАБУ.  "Коли приймався закон про НАЗК, ніхто не очікував такого непрофесіоналізму з боку керівництва агенції", - заявив він.
 
За словами Я.Москаленка, нещодавні події навколо другої хвилі подачі е-декларацій у більшості викликали шок і роздратування. "Ще після першої хвилі ми наголошували, що ситуація повториться. Дуже болісно спостерігати, як 600 мільйонів гривень, виділених на створення НАЗК, витрачені фактично даремно. Без сумніву, це тінь на всі антикорупційні органи і на всю державу... Держава не може бути заручником осіб, які не відповідають займаним посадам", - зауважив він.