Ярослав Москаленко ініціював законопроект, який полегшить проведення модернізації українських ГЕС

24 Грудень 2014

Народний депутат України Ярослав Москаленко (депутатська група "Воля народу") пропонує удосконалити законодавчу базу у питанні створення сприятливих умов для розбудови вітчизняної гідроенергетики.

Парламентарій закликає доповнити перелік об'єктів управління держвласності, наведеного у профільному законі, господарськими товариствами електроенергетичної галузі, де 100 відсотків акцій передані в управління уповноваженому органу. Відповідний законопроект №1589 зареєстровано 23 грудня.

У пояснювальній записці до ініціативи відзначено, що проект направлений на виконання завдань у пункті 3.1.4 Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, що регламентує напрямки розвитку українських гідроелектростанцій. Внесення даних змін дозволить забезпечити належне використання цільових "інвестиційних" коштів, а також кредитів, направлених на будівництво, реконструкцію та модернізацію згаданих підприємств.

Разом з тим, ухвалення законопроекту дозволить уникнути збільшення тарифів на електричну енергію, що виробляється відповідними господарськими товариствами, та, як наслідок, і тарифів на електричну енергію для кінцевих споживачів.