Взаємостосунки Київської області зі столицею пропишуть законодавчо

10 Квітень 2017

Народні депутати України разом з владою Київської області підготують законопроект про взаємовідносини столиці України міста Києва.

Про це народні депутати міжфракційного депутатського об'єднання «Київщина» домовилися з головою Київської ОДА Олександр Горган під час виїзного засідання в Вишгороді.

За словами народного депутата, голови МДО «Київщина» Ярослав Москаленко, на сьогодні надзвичайно важливим і актуальним є питання законодавчого врегулювання відносин між територіальним громадами, в тому числі, між Києвом та Київською областю.

«Питання поводження з твердими побутовими відходами, які вивозяться в область, налагодження транзитних потоків та будівництво автошляхів, взаємостосунки в закладах охорони здоров’я. Сьогодні ми повинні дати старт роботі в частині підготовки такого законопроекту, який стане локомотивом для вирішення проблем взаємоіснування між територіальними громадами»,- зазначив Ярослав Москаленко.
Голова Київської обласної адміністрації Олександр Горган говорить, що сьогодні тотальний дефіцит місць в лікарнях, дитячих садках, школах, не витримує житлово-комунальне господарство.

«За статистикою у Вишгородському районі проживає 70 тисяч мешканців, а за наявністю активних мобільних номерів 150 тис. В лікарнях, закладах освіти ми вже констатуємо тотальний соціальний колапс суміжних з Києвом територій і без масштабного і системного підходу вирішення проблеми неможливе»,- наголосив Олександр Горган.

Професор , член Офісу радників при Київській облдержадміністрації Володимир Удовиченко наголошує, що співпраця зі столицею має бути на нових умовах, а базою законопроекту може бути Закон України «Про столицю України – місто-герой Київ», яка регулює відносини з Київською областю.

За словами Володимира Удовиченка, вже підготовлено проект меморандуму про співпрацю між КОДА та КМДА. Подальшими кроками є створення робочої групи за участю народних депутатів України, а також створення асоціації між містом Києвом, як самоврядною частиною, та органами місцевого самоврядування Київщини, з можливим залучення міжнародних експертів. «Тоді ми вийдемо на закон, який би створював умови для кардинального зрушення стану справ із усією соціальною інфраструктурою Київщини», - зазначив професор.