ВР повинна встановити мораторій на відключення газу в опалювальний період – Ярослав Москаленко

18 Червень 2018

Парламент України найближчим часом повинен ухвалити постанову №8108, щоб запобігти можливим відключенням населення від газопостачання в опалювальний період. Про це під час погоджувальної ради заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

Коментуючи інформацію про наміри НАК «Нафтогаз» відключити від газопостачання 129 міст у 16 областях України, народний депутат зазначив, що постанова №8108, зареєстрована ним у парламенті, передбачає встановлення тимчасового мораторію на відключенню населенню послуг з постачання електроенергії та газу. «Це дозволить уникнути величезних проблем під час опалювального сезону», – зауважив він.

Виступаючи на погоджувальній раді, Ярослав Москаленко назвав «вищим пілотажем цинізму» багатомільйонні премії НАК «Нафтогазу» своїм співробітникам після перемоги в Стокгольмському арбітражі. «Ми мовчали, коли «Нафтогаз» поставив собі мільйонні заробітні плати. Ми мовчали, коли «Нафтогаз» закуповував за страшні цифри транспорт, рівний тому, на якому їздить керівництво держави США. Сьогодні вся країна побачила премії у 46 мільйонів доларів за судовий процес з Газпромом, який ще триває. Хто за це нестиме політичну відповідальність?» – запитав голова «Волі народу».

Народний депутат привів статті 2 закону «Про оплату праці», згідно з яким додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установленої норми, за трудові успіхи, винахідливість і за особливі умови праці. «Тут я можу прив’язати тільки винахідливість», – зазначив він.

За словами Ярослава Москаленка, раніше ЗМІ вже повідомляли, що керівництво НАК «Нафтогазу», яке на словах рішуче відмовляється від пережитків епохи Януковича, залишило чинним колективний договір тих часів. «Дякуючи цьому договору правління сьогодні може робити все, що завгодно, – говорить він. – Колись президент Кучма сказав: «Грабують український народ згідно з чинним законодавством». Сьогодні ця фраза напрочуд актуальна».