«Воля народу» за жодних умов не підтримає зняття мораторію на експорт лісу-кругляку - Ярослав Москаленко

6 Грудень 2016

Депутатська група «Воля народу» за жодних умов не підтримає зняття мораторію на експорт лісу-кругляку, заявив її лідер Ярослав Москаленко на засіданні Верховної Ради.

"Ми знаємо, що у цій залі збирають голоси на зняття мораторію експорту лісу. Ми за жодних умов голосувати за це не будемо" - сказав він.

За словами Ярослава Москаленка, країни ЄС, який закликає зняти мораторій на вивіз лісу з України, у себе заборонили не просто експорт, а й вирубку. «Італія дотує 15 євро на кожен куб імпортованого лісу. Туреччина – 10 євро. Австрія і Румунія забороняють вирубку лісів, а нам рекомендують відкрити експорт», - обурений депутат. 

«Хай будують фабрики на нашій території, сплачують податки, створюють робочі місця, а після цього експортують готову продукцію скільки завгодно. І це стосується не тільки деревини, а й всієї сировинної бази України», - підкреслив парламентар. 

Також нардеп обурений підвищенням зарплат правлінню «Нафтогаз». Він повідомив, що з 1 січня зарплата члена правління складатиме близько 1 млн грн, що відповідатиме тисячі мінімальних пенсій. «Нафтогаз» аргументує це тим, що вони підіймають зарплату відповідно аналогічним європейським компаніям. Так може спочатку до європейської пенсії підвищимо, а потім зарплату чиновникам?» - підкреслив Ярослав Москаленко.

«Як пояснити людям , що ми не можемо знайти на них коштів, коли Кабміном затверджений фінансовий план «Нафтогазу», де в десятки разів збільшується зарплата правління. Тоді як 4,7 млрд додатково знаходять на правоохоронні органи, збільшується фінансування центральних органів влади, в тому числі і ВР», - зауважив він.