«Воля народу» вимагає пришвидшити розгляд судової реформи – Ярослав Москаленко

18 Вересень 2017

Парламент має пришвидшити темп розгляду низки реформ, переконаний голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. 

За його словами, у Верховній Раді зарано почали керуватись у своїх діях майбутніми виборами, натомість парламент має продовжувати працювати для країни і людей. «Це буде для кожного з нас найкращим звітом і найкращою передвиборчою програмою», – сказав народний депутат під час погоджувальної ради депутатських фракцій і груп.

На прикладі прийняття закону про освіту Верховна Рада продемонструвала, що може ефективно ухвалювати реформи, відзначив політик. Очільник «Волі народу» наголосив на необхідності пришвидшення розгляду судової реформи. «На сьогодні ми маємо розглянутих лише 15% поправок. Якщо ми підемо таким самим темпом, країна буде чекати щонайменше два тижні, а в гіршому випадку ми вийдемо на голосування на 17 жовтня», – прогнозує він.

У зв’язку з цим Ярослав Москаленко закликав Верховну Раду прийняти рішення про продовження пленарних засідань, а також розглянути можливість скликати позачергове пленарне засідання для завершення судової реформи. «Хочу нагадати, що уряд просить розглянути пенсійну реформу вже до 1-го жовтня, а за нею піде медична реформа», – повідомив він.

Ярослав Москаленко також відзначив, що проект бюджету на наступний рік, поданий урядом, є досить оптимістичним за своїми показниками. «Виникає питання, чи цей документ є реальним проектом бюджету, чи будемо мати повторення минулорічної ситуації, коли всередині вересня ми бачили проект кошторису, де була закладена мінімальна зарплата 1600 гривень, а в кінці жовтня змінена на 3200 гривень. Це стало сюрпризом, особливо для реального сектору, для підприємництва, загалом для країни», – відзначив він. 

Голова «Волі народу» закликав уряд провести реальну індексацію розмірів мінімальних зарплат і пенсій на рівень інфляції, а також в подальшому проводити прогнозовану політику, щоб убезпечити державу від непотрібних кризових явищ.