“Воля народу” вимагає навести порядок з державними реєстраторами – Ярослав Москаленко

16 Квітень 2018

“Ми дали старт дуже хорошій адміністративній реформі, завдання якої полегшити життя людям і спростити реєстраційні процедури. Але отримали зловживання службовими повноваженнями окремими реєстраторами”, – констатував він під час засідання Погоджувальної ради у парламенті. 

Про розмах проблеми свідчать випадки, які навів політик: “У Коцюбинському державний реєстратор абсолютно незаконно видаляє з реєстру обрану селищну голову і прописує самозванця. Навіть після виправлення ситуації Мін’юстом, коли засідання було публічним, цей трюк робить вже інший реєстратор. Не сьогодні-завтра реєстратори почнуть масово вносити заміни мерів. Підміняти волевиявлення громад. Це коли ми їх наділили такими повноваженнями? На Вінниччині реєстратор незаконно передав в оренду 373 га землі від одного агропідприємства іншому. На Харківщині реєстратор незаконно дозволяє продати магазин меблів. І таких фактів тисячі по всій країні”.

Та найгіршим у цій ситуації парламентарій називає порушення права приватної власності, яке має гарантувати держава: “Наші люди не бачать ролі держави, яка повинна гарантувати непорушність права приватної власності. Скільки б воєн по світу не було, але держави вистоювали лише тоді, коли у них було непорушене право приватної власності. Комісії Мін’юсту, яка це контролює, на всіх не вистачить. І ситуація може дійти до самосуду, коли вулиця почне встановлювати справедливість. Це крок до громадянської війни. А це саме те, що потрібно зовнішньому ворогу”. 

“Депутатська група «Воля народу» розраховує, що Міністерство юстиції детально вивчить проблему і напрацює системний законопроект, який убезпечить державу від такого хаосу, що відбувається у питанні державної реєстрації”, – підсумував Ярослав Москаленко.