«Воля народу» наполягає на подоланні вето на законопроект 2093 щодо чорнобильців

21 Квітень 2016

Депутатська група «Воля народу» наполягає на голосуванні щодо подолання вето Президента на законопроект 2093 "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб". Про це заявив голова групи Ярослав Москаленко, виступаючи у Верховній Раді.

Як відомо, законопроект відновлює права постраждалих від Чорнобильської катастрофи, які були порушені з прийняттям у 2014 році закону №75-VІІІ. За словами Ярослава Москаленка, ухвалення закону порушило статтю 16 Конституції України, в якій йдеться, що забезпечення подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і збереження генофонду українського народу є обов’язком держави. 

«В 1991 році держава визнала людину постраждалою від техногенної катастрофи, а ми, депутати восьмого скликання, сказали, що це не так», – зазначив він.

Голова групи «Воля народу» пояснив, що таке рішення позбавило онкохворих жителів забруднених територій можливості юридично підтвердити, що їхня хвороба пов’язана із Чорнобильською катастрофою та отримувати медикаменти. 

«Сьогодні діти, які проживають в безпосередній близькості до 30-кілометрової зони втратили єдину надію раз на рік виїжджати за межі цієї території для оздоровлення і дихати свіжим повітрям, – повідомив він. – І як наслідок згідно статистичних даних захворюваність серед цих дітей становить 95%».

Ярослав Москаленко нагадав, що наразі йде війна на Донбасі, в якій вже тисячі загиблих і поранених, страждають мирні жителі і переселенці. «Закінчиться війна, і що, ми порушимо наступну, 17 статтю Конституції, яка гарантує соціальний захист цим громадянам, заберемо соціальні гарантії і скажемо, що вони не постраждалі?» – запитав він.