Верховна Рада дозволила передавати територіальним громадам землі, визнані судом відумерлою спадщиною

21 Вересень 2016

Верховна Рада України дозволила передавати територіальним громадам землі, визнані судом відумерлою спадщиною (майно померлого, яке не переходить до його спадкоємців). За відповідний законопроект № 3006 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли" у другому читанні та в цілому проголосував 231 народний депутат. Ініціатива зареєстрована групою народних депутатів, зокрема і головою депутатської групи "Воля народу" Ярославом Москаленком.

Разом з тим, ухвалений закон встановлює, що у разі, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно (у тому числі земельна ділянка), орган місцевого самоврядування подає до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцем перебування майна, а не за місцем відкриття спадщини, як визначено в чинному законодавстві.

Крім того, законодавчий акт визначає, що у разі відсутності спадкоємців або на виконання заповіту особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна, міська рада за місцем розташування такої земельної ділянки.

В результаті прийняття законопроекту № 3006 місцеві бюджети щорічно зможуть отримувати додаткові 1,1 млрд.гривень.