В Україні відбувається катастрофічний відтік робочих кадрів – Ярослав Москаленко

4 Грудень 2017

Україна стрімко втрачає свій кадровий потенціал і це загрожує національній безпеці. Про це під час погоджувальної ради заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. 

Він навів дані цьогорічного дослідження Міжнародної організації з міграції в Україні, згідно з якими 12% громадян або вже знайшли роботу за кордоном, або планують виїхати найближчим часом. «На моїй рідній Київщині цей відсоток сягає 15% громадян», – зазначив нардеп. 

За словами Ярослава Москаленка, відтік громадян – чи не найбільша проблема, яка гальмує сьогодні ріст ВВП. «Аграрна галузь, логістична, будівельна, промислова, сфера послуг ¬– всім сьогодні не вистачає робочих рук. Через цю причину падають об’єми виробництва, – говорить нардеп. – 25 років ми втрачали золоті мізки, сьогодні ми втрачаємо золоті руки». 

В той же час, зазначає голова «Волі народу», коли вся країна потребує робочої сили, ПТУ і коледжі позбавлені державного фінансування. Він навів приклад Немішаївського агротехнічного коледжу на Київщині, який опалюється «буржуйками», а студенти змушені на два місяці йти на канікули. «Нам негайно потрібно думати, як і за рахунок чого повертати ПТУ на державне фінансування, інакше ситуація буде тільки погіршуватися. Подумайте про дітей, особливо на селі. Куди йти їм здобувати свою професію?», – наголосив депутат.