В Основному законі пропонують закріпити фермерство як основу аграрного устрою України

30 Березень 2017

На розгляд Верховної Ради подано законопроект «Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств», авторами якого є 174 народних обранця, зокрема і Ярослав Москаленко.

Парламенту пропонують на конституційному рівні закріпити, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Це один із кроків упорядкування земельного законодавства перед тим, як відкрити ринок землі (як того вимагає МВФ). А найбільш надійним способом законодавчого забезпечення соціально спрямованого та національно орієнтованого аграрного устрою держави є його визначення у Конституції.

Зміни пропонуються з метою створення належних соціально-економічних та суспільно-політичних умов для майбутнього запровадження ефективного та справедливого ринку сільськогосподарської землі та збереження землі в руках громадян України, передусім тих, які проживають в сільській місцевості. Також це стане запорукою добробуту сільського населення, сталого розвитку сільських територій, розбудови ефективного агропромислового комплексу, громадянського миру та соціальної злагоди.

Працюючи над ініціативою автори законопроекту керувалися досвідом інших країн таких, як Польща, Італія, Португалія, Бразилія.