Українські вагони можуть експортувати до Угорщини - Ярослав Москаленко

1 Грудень 2016

Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко у Кременчуці Полтавської області взяв участь у виїзному засіданні Національного комітету з промислового розвитку України під головуванням Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Учасники засідання разом із гендиректором Угорської державної залізниці Давидом Ілоною та очільником Угорських залізничних пасажирських перевезень Андрашем Чепке відвідали Крюківський вагонобудівний завод. 

"На сьогодні перед угорською залізницею стоїть нагальне питання оновлення парку вагонів, однак власного виробництва немає. В.Гройсман під час останнього візиту до Угорщини, почувши про плани від очільника їхнього уряду В.Орбана, запропонував залучити українські потужності. І це зацікавило угорців. Адже Крюківський вагонобудівний завод виробляє якісну продукцію, яка здатна конкурувати за жорсткому європейському ринку. Та й загалом підприємств такої потужності одиниці. Маємо надію, що візит угорських залізничників через певний час перетвориться в укладені контракти з нашим виробником і поставки українських вагонів в ЄС. Причому як пасажирські вагони, так і вантажні", - відзначив лідер "Волі народу" Ярослав Москаленко.

Також, своє виробництво учасникам засідання презентував АвтоКРАЗ. "Підприємство не стоїть на місці і виробляє нову сучасну продукцію. Особливо ми обговорювали питання, яким чином збільшити державне замовлення цих якісних машин для української армії, сільського господарства та інших сфер. Потрібно максимально відходити від імпорту, а тим більше якщо цей імпорт або його комплектуючі в більшій частині вироблені в країні-агресорі (наприклад, МАЗ). Державні гроші мають передусім вкладатись у вітчизняну економіку" - наголосив Я.Москаленко.