У Вишгороді пройшла всеукраїнська регата Skyline Trophy 2015

2 Червень 2015

З 29 травня по 1 червня на акваторії Київського водосховища відбулася всеукраїнська регата Skyline Trophy 2015. Регата організована Kiev Racing Yacht Club, під егідою вітрильної федерації України, яхт-клубів КПДЮ, «Водник» та «Енергетик». Підтримку регаті надав український і міжнародний бізнес, а генеральним спонсором виступила велика міжнародна компанія Amstar Europe.

Особисту фінансово-організаційну підтримку також надали народний депутат Ярослав Москаленко, директор Amstar Europe Матьо де Бруні, командор Kiev Racing Yacht Club Родіон Лука, міжнародний ампаєр Невен Баран, член ради з розвитку національного парусного центру Мартін Нанн, а також очільник Кока-Кола Україна Роджер Гонтле.

Регата зібрала близько двохсот яхтсменів з усієї України, які виступають в дитячих, національних, олімпійських, міжнародних класах яхт і гонщиків на круїзних яхтах. Трохи статистики: всього на воду вийшло 124 вимпела загального флоту і 177 гонщиків, 83 судна дитячих класів, 22 човни Олімпійської програми і 19 крейсерських яхт, включаючи монотипний флот Platu25 і SB20. Вперше на акваторіях країни змагаються представники настільки широкого зрізу яхтового спільноти, і цей своєрідний експеримент можна вважати дуже успішним, як зі спортивної, так і з організаційної точки зору.

На широкій акваторії вільно розмістилися три дистанції: Alpfa, Bravo і Charly, які обслуговували три окремих суддівських бригади, під керівництвом національних суддів Олега Львова, Михайла Райхерт та Сергія Шумилова. Також, з метою передачі передового світового досвіду суддівства були запрошені міжнародні ампайери - член комітету з правилами вітрильних перегонів ISAF Neven Baran (Хорватія) і Martin Classen (Німеччина).

Народний депутат України Ярослав Москаленко відзначив високий рівень підготовки регати. За його словами, сьогодні вітрильний спорт тримається на голому ентузіазмі. Не дивлячись на нинішні надскладні умови, тренери працюють з дітьми, готуючи підростаюче покоління спортсменів. Як зазначив політик, Київське водосховище - ідеальне місце не тільки для проведення окремих заходів, а й для діяльності повноцінного Центру витрільного спорту для виховання майбутніх чемпіонів. Саме тому Ярослав Миколайович розпочав реалізацію цього надважливого для спорту і соціальної сфери проекту разом з Родіоном Лукою - командором Kiev Racing Yacht Club, для якого ця акваторія є рідною - на ній він готувався до виступу на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.

За словами Р.Луки, у зв'язку з тимчасовою втратою бази олімпійської підготовки збірної країни в Севастополі, Київське море може і повинно стати відмінною альтернативною, що відповідає всім вимогам спортсменів і тренерів. Його підтримали гонщики-олімпійці класів 470, Finn, Laser Standard і Radial, що включили в свій графік підготовки регату Skyline Trophy 2015 і плануючі зробити це і на майбутній рік. Починаючи з цього року буде засновано грошовий приз переможцю наймасовішою групи олімпійського дивізіону, що, безсумнівно, підтримає яхтсменів, які представляють Україну на міжнародній арені.