У Верховній Раді хочуть повернути скасовані пільги і гарантії чорнобильцям

16 Квітень 2015

17 квітня у Комітеті ВР з питань з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбувається засідання робочої групи щодо доопрацювання проектів законів про внесення змін до Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Засідання відбувається за ініціативою та під головуванням народного депутата, голови чорнобильського підкомітету ВР Ярослава Москаленка.

Мета робочої групи - уніфікувати всі пропозиції, які були подані до закону, та повернути скасовані пільги і гарантії потерпілим особам.

У засіданні взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін, представники Мінфіну і народні депутати.

За результатами засідання робочої групи, було вирішено, що станом на 20 квітня має бути підготовлений текст законопроекту, який включатиме всі обговорені та погоджені пропозиції спрямовані на соціальний захист потерпілих громадян.

Окрім цього, в особі заступника Міністра соціальної політики України отримали підтримку Уряду законодавчих ініціатив.

Окремо обговорювалося питання розвитку прилеглих до Зони відчуження територій, а також соціальний захист місцевого населення. Яке до цього часу зазнає радіоактивного опромінення від такого сусідства. А це Іванківський, Поліський райони Київської області - найбільш постраждалі території України. Детально обговорювалося життя цих районів з економічної та соціальної точки зору. 

Ярослав Москаленко підбив підсумок - відродженню "депресивних" територій та захисту населенню слід приділити особливу увагу, тому є необхідність у прийнятті окремого нормативно-правового акту. Вирішено опрацювати варіанти розроблення проекту програми, що затверджуватиметься Законом України чи відповідний проект постанови КМУ.