У Красятичах відкрито храм Божий

29 Вересень 2015

Своє храмове свято – Воздвиження цього року красятинці святкували особливо піднесено, адже 27 вересня зазвичай відбуваються урочисті заходи до Дня села, а цього року ще додалася одна значуща історична подія-відкриття у селищі православної церкви (Хрестовоздвиженська церква, яка була у Красятичах, була зруйнована та розібрана у радянські часи). Минулого року на Покрову Богородиці лише відслужили молебінь перед початком будівельних робіт. Не минуло і року, як при в'їзді в Красятичі з'явилася нова, сучасна церковна споруда на честь Воздвиження Животворящого Хреста, яку гарно видно усім, хто проїжджає по трасі «Київ-Овруч». 

У неділю жителі селища та навколишніх сіл, святково прибрані, поспішали до церкви, де з самого ранку відбулись водосвятний молебінь, Божественна літургія, яку відслужив єпископ Варсонофій, вікарій Київської Митрополії у співслужінні благочинного Поліського церковного округу протоієрея Іоанна Токарука та священників благочиння, хресна хода навколо храму. 

Всіх прихожан переповнювали невимовні почуття у той момент, коли освяченний Владикою накупольний хрест підняли нагору та встановили на його постійне місце, у той момент, коли вперше переступили поріг нової церкви, в якій ще пахне свіжополакованою деревиною, у той момент, коли роздалося церковне піснопіння з уст монахинь Свято-Покровського жіночого монастиря. 

Передував урочистому моменту відкриття великий відрізок роботи: від заливання фундаменту до початку внутрішніх оздоблювальних робіт. Крок за кроком будівництво просувалося – і все це завдяки фінансовій допомозі народного депутата України Ярослава Москаленка та бажання швидко реалізувати задуману справу і довести до кінця благочинного Поліського благочиння отця Іоанна Токарука, активних прихожан храму та місцевих жителів. Долучалися до спільної справи, як хто міг – готували обіди будівельникам, збирали кошти на церковну утвар.

Після закінчення Літургії з вітальною промовою до усіх віруючих звернувся Владика Варсонофій. Він подякував усім, хто трудився біля храму, вкладаючи  свої сили і душу, побажав кріпості у вірі, Божого благословіння, а ще передав вітання поліщукам від Предстоятеля української православної церкви Блаженнійшого Онуфрія. Приємним подарунком для красятинців став дружній візит церковної громади с.Мусійки Іванківського району – вони передали ікону Воздвиження Животворящого Хреста, яку у 1925 році було написано місцевим жителем для Красятицької церкви, але після її руйнації вона зберігалась у Мусійківській церкві, потім була відреставрована і повернута нарешті туди, де вона мала бути.

"Хочу, щоб храм, який ми сьогодні відкриваємо, став для красятинців духовним серцем, центром єднання, миру, в якому можна  отримати благодать Божу, здійснити молитву за живих і вже спочилих",- наголосив у своєму виступі благочинний отець Іоанн.

Потім до урочистостей  з нагоди відкриття церкви приєднались почесні гості – сам благодійник - Ярослав Москаленко та депутат Київської обласної ради Тетяна Подашевська, за участі якої відбувалось закладення  капсули зі святими мощами у фундамент майбутньої церкви, голова Поліської районної ради Мусій Олексієнко, бувша голова Поліської РДА Тетяна Прибора, Красятицький селищний голова Тетяна Недашківська. 

"Нас звів Господь з отцем Іоанном і ми спільними зусиллями збудували храм, я завжди готовий допомогти тим, хто хоче працювати на благо людей і робити добрі справи", -зазначив Ярослав Миколайович. Роби добро і зло зникне саме по собі",-додав на завершення депутат. Від Красятицької селищної ради, громади Тетяна Недашківська вручила Ярославу Москаленку Подяку та вишиту дітьми картину.

Храмове свято закінчилося, а попереду – благоустрій прилеглої території та облаштування церкви всередині, але хочеться вірити, що спільними щиросердними молитвами,бажанням вірян справу буде доведено до кінця. 

Фоторепортаж Наталії Волочай, "Новини Полісся"