У держави є багато можливостей отримувати дохід, варто лише ними скористатися – Ярослав Москаленко

3 Жовтень 2016

Проект державного бюджету на наступний рік не збалансований за видатками та доходами, вважає голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. Прогнозовані доходи завищені, а видатки не передбачають покращення соціального становища громадян. Про це йшлося сьогодні на погоджувальній раді у парламенті.

За словами Ярослава Москаленка, іншого від бюджету-2017 годі й очікувати, адже влада не працює над тим, як збільшити його дохідну частину. «Ми аплодуємо черговим траншам МВФ, – говорить він. – Але куди вони йдуть? Знову на покриття дефіциту бюджету».

Голова «Волі народу» зазначив, що головний рушій української економіки – вітчизняний бізнес сьогодні не може конкурувати з представниками інших країн через надвисокі кредитні ставки. «В Європі, Польщі кредити для бізнесу під 2%, в Україні – під 22%, – уточнив він. – Ми повинні думати над тим, як розвивати нашу економіку, створювати умови для бізнесу, експортувати залишковий товар, але не сировиною, а готовою продукцією».

Ярослав Москаленко навів приклад нещодавньої зустрічі з членом Європейської Комісії з питань торгівлі Сесилією Мальстрьом та головою представництва ЄС в Україні Г'ю Мінгареллі. «Основною їхньою метою було зняття Україною мораторію на експорт лісу-кругляку, – повідомив він. – Як ми можемо зупинити мораторій, коли навіть після його введення ліси вирубуються, і це «кришується» правоохоронними органами? Напевно, нам треба навести порядок в цьому питанні, а потім подумати, як запустити наші деревообробні комбінати, щоб ліс не вивозився «кругляком». Нехай іноземці у нас будують фабрики і відправляють вже готову продукцію, а ми отримаємо робочі місця».

Під час виступу Ярослав Москаленко зазначив, що незважаючи на запуск системи Prozorro, українські компанії не отримали відчутного зиску. «Сьогодні імпортна ціна виграє в української, китайська і навіть російська продукція є вигіднішою від нашої», – зауважив він.

У ході погоджувальної ради голова «Волі народу» навів конкретний приклад, як Україна вже сьогодні може заробляти кошти в державний бюджет. «Із сімох країн, з якими межує наша країна, ми єдині, де вантажівки їздять безкоштовно, – сказав він. – Українці платять і в Румунії, і в Росії, і в Білорусії, і це серйозні кошти. І лише по нашій країні всі їздять безплатно, хоча дороги можуть приносити суттєвий дохід в держбюджет».

Ярослав Москаленко запропонував голові Верховної Ради України відновити практику нарад голів фракцій та груп з прем‘єр-міністром та урядом. «Ми можемо і маємо всі можливості, щоб запустити економіку, варто лише правильно обрати курс», – вважає він.