Профільний комітет ВР рекомендує парламенту подолати вето Президента за "чорнобильський" законопроект

14 Квітень 2016

Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи прийняв рішення рекомендувати українському парламенту подолати вето Президента на законопроект 2093 щодо відновлення конституційних прав чорнобильців. Відповідне рішення прийнято сьогодні, 14 квітня.

Очільник чорнобильського підкомітету ВР, голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко неодноразово закликав колег по парламенту подолати вето Президента на законопроект 2093. 

"Я щиро вірив, що цього року ми повернемось до чорнобильців обличчям. Законопроект 2093, який нещодавно підтримала Верховна Рада, мав на меті відновлення конституційних прав чорнобильців. Підкреслюю, він був виважений, без краплі популізму. Навіть більше. До внесення в парламент – узгоджений з урядовою стороною. Президент взяв до уваги лише думку Міністерства фінансів і заветував цей надважливий закон", - наголошував Я.Москаленко на пленарному засіданні ВР у вівторок, 12 квітня.

"Я не вмію блокувати трибуну, підбурювати людей і вести під Верховну Раду. Це не мій метод. Але я серцем відчуваю людську біду і точно знаю, що ми маємо подолати вето Президента і на ділі, а не на словах показати, що парламент піклується про людей. Вірю у здоровий глузд. Інакше така бутафорська шана перетвориться у палаючі шини чорнобильців під нашими вікнами", - підкреслював він.

Як відомо, 17 березня Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №2093 про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За відповідний проект проголосував 261 народний депутат. Пізніше Президент скористався правом вето.

Законопроект, ініціаторами якого виступають народні депутати Ярослав Москаленко, Микола Томенко, Олександр Марченко, Володимир Арешонков, Наталія Королевська, направлений на відновлення конституційних прав постраждалих громадян, які були скасовані Законом України від 28.12.2014 № 76-VІІІ „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”.