Проект бюджету-2018 є повним розворотом децентралізації в інший бік - Ярослав Москаленко

13 Листопад 2017

Депутатська група «Воля народу» не буде голосувати за бюджет у такому вигляді, в якому він зараз підготовлений Кабінетом міністрів. Про це під час погоджувальної ради заявив голова групи Ярослав Москаленко. 

«Прямий контакт і зворотній зв’язок з округами дає нам право і чітку аргументацію, чому ми сьогодні не готові голосувати за бюджет 2018 року, – зазначив він. – Ми не будемо освячувати своїми голосами повний розворот децентралізації в інший бік».

За словами Ярослава Москаленка, у проекті бюджету-2018 кошторис Державної фіскальної служби виріс до 11,8 млрд. грн. на 45%, видатки на Державну судову адміністрацію збільшились до 13,5 млрд. грн., або на 56%, видатки на Мінюст збільшились до 12,7 млрд. грн. 

«Натомість, що стосується захисту населення, то бачимо тотальне зменшення обсягів фінансування. Наприклад, 7 млрд. грн. на оплату пільг окремих категорій по комуналці перекладається на місця, які і фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів», – говорить він.

Також голова «Волі народу» спрогнозував проблему із фінансуванням первинної медичної ланки, яка утримувалась за рахунок медичної субвенції. «70% цього фінансування йшло на заробітні плати медиків, 30% - на утримання закладів, – розповів він. – Сьогодні 13,5 млрд. грн. йде фінансування Національної служби здоров’я України. Ми вважаємо, що медична субвенція повинна залишитися на рівні 2017 року, а на наступний рік на впровадження Національної служби здоров’я України потрібно шукати додаткові кошти».

Під час погоджувальної ради Ярослав Москаленко підняв кадрове питання: «Що ми можемо очікувати від медичної реформи, коли немає міністра охорони здоров’я? Депутатська група «Воля народу» вважає, що тягнути з цим питанням не можна, і ми зобов’язані на цьому пленарному тижні внести кандидатуру міністра охорони здоров’я як невідкладне питання і розглянути його».