Передача коштів на місця зробить їх використання максимально ефективним – Ярослав Москаленко

29 Січень 2018

Прямі субвенції місцевим громадам завжди працюють ефективніше, ніж освоєння коштів обласними структурами, вважає народний депутат України, очільник МДО «Київщина» Ярослав Москаленко. Про це він заявив у рамках своєї робочої поїздки Поліським та Іванківським районами столичного регіону.

Ярослав Москаленко відвідав Центральну районну лікарню Полісся у селищі Красятичі, яку відкрито після нещодавно завершеного капітального ремонту, та взяв участь у відкритті хірургічного корпусу Іванківської ЦРЛ, що був реконструйований за кошти районного бюджету. Минулого року Поліську ЦРЛ було відремонтовано на суму 6,8 млн гривень. У свою чергу, у центральну лікарню Іванківщини в 2017 році було вкладено 8,2 млн гривень.

Політик переконаний, що відповідні об’єкти є наочним прикладом застосування децентралізації на практиці. «Область має затверджувати перелік перспективних об’єктів, але фінансування має йти прямою субвенцією на місця. Тендер хай проводить і освоює кошти місцева громада. І тоді ми бачимо такий результат. Адже громада зблизька бачить, куди витрачається кожна гривня», - заявив він.

Під час розмови з медиками та районним керівництвом Ярослав Москаленко зазначив, що обмежуватися ремонтом лише цих закладів не варто. Потрібно оновлювати всю мережу.

“Зрозумійте, що максимальну кількість послуг ви повинні надавати тут, на місцях. А для цього потрібно зробити достойну лікарню. Ось суть децентралізації. Все що зроблено – це своїми руками. Тож я веду до того, що дійсно гроші потрібно віддавати на місця, тобто робити прямі субвенції. Ця лікарня – яскравий приклад: якщо ми ремонтуємо лікарню у Поліському районі, то гроші, які ми виділяємо на це, треба віддати на район. Є ще багато реальних прикладів, коли прямі субвенції працюють набагато ефективніше, ніж коли кошти освоюють обласні організації”, – зазначив він у спілкуванні з медиками Поліського району.

Також політик побував в інших медичних та спортивних закладах Іванківського та Поліського районів, обговорив з керівниками органів місцевого самоврядування теми розвитку медицини, фізичної культури та спорту регіону.