Парламент закликають гідно вшанувати 30-і роковини трагедії на ЧАЕС

5 Жовтень 2015

Верховну Раду закликають невідкладно розглянути проект постанови «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами на ЧАЕС». Про це на Погоджувальній раді голів фракцій і груп українського парламенту заявив народний депутат, голова чорнобильського підкомітету ВР Ярослав Москаленко. 

Він нагадав, що наступного року вся Україна вшановує 30-і роковини трагедії на Чорнобильській АЕС. "Вже зараз потрібно закласти кошти на пам'ятні заходи", - зауважив Я. Москаленко.

Як йдеться у пояснювальній записці, головною метою проекту є забезпечення на належному рівні вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також посилення соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян.

Також парламентарій закликав прийняти законопроект № 2093, що забезпечує фінансування пільг чорнобильцям. "Обидва законопроекти пройшли всі погоджувальні процедури", - підкреслив політик.