Парламент не місце для зведення рахунків через бійки чи провокації – Ярослав Москаленко

9 Грудень 2016

Депутатська група «Воля народу» на своєму засіданні рекомендувала народному депутату Сергію Мельничуку написати заяву про вихід з групи, тому що вважає його поведінку недостойною. Про це голова групи Ярослав Москаленко повідомив у коментарі ЗМІ.

«Це нормальна європейська практика. У будь-якій цивілізованій країні парламентар, який спровокував скандал або бійку, складає повноваження. Українські народні депутати мають достатньо можливостей, щоб з'ясовувати стосунки у дискусіях, полеміках, але не через провокації», – пояснив він.

Коментуючи подальшу долю групи, в якій наразі кількість депутатів є критичною для її існування, Ярослав Москаленко зазначив, що не буде зберігати групу «Воля народу» ціною утримання в ній депутатів, поведінка яких не є цивілізованою. «У нас є свої принципи, до яких відноситься і певний рівень культури поведінки, і ми не будемо ними поступатися», – пояснив він.

Народний депутат ще раз нагадав слова Ліни Костенко, яка у своїй книзі «Записки українського самашедшого» називала «центрифугою ідиотизму» події в Україні в 2000 році. «Пройшло 16 років і нічого не змінилося, – констатував він. – Ми забули взагалі таке слово, як культура, і забули, що таке політична культура».

Нагадаємо, що з трибуни Верховної Ради Ярослав Москаленко офіційно вибачився перед головою Радикальної партії Олегом Ляшком. «І за ту дівчину, яка скоїла інцидент, і за тих людей, які організували провокацію, – сказав він. – І таким чином я хочу зробити перший крок до порозуміння в цій залі».