Нинішній парламент може увійти в історію як такий, що зробив з України колонію – Москаленко

4 Жовтень 2016

Якщо Україна найближчим часом не візьме курс на економічне зростання, вона перетвориться на колонію. Про це заявив голова групи «Воля народу» Ярослав Москаленко, виступаючи у Верховній Раді.

«Нинішнє скликання парламенту може взагалі ввійти в історію як таке, що остаточно позбавило Україну її економічної незалежності», – сказав він.
Як пояснив Ярослав Москаленко, колонії, як і Україна сьогодні, ведуть невигідну торгівлю – експортують ресурси, а імпортують високотехнологічні товари. «Країни-колонії заганяють усе глибше в боргову яму. Люди, які біднішають щодня, починають жорсткіше експлуатувати свої природні ресурси», – сказав він.

Голова «Воля народу» також зазначив, що країнам третього світу дають кредити не для того, щоб допомогти, а щоб зробити їх «безнадійно керованими ззовні боржниками». 

За його словами, багаті країни користуються одними і тими ж рецептами успіху, які добре відомі економістам. Це експорт готової продукції та максимальне задоволення внутрішнього попиту національними товарами. «Багаті країни добре розуміють, що 2 долари, витрачені в своїй країні – це набагато краще, ніж 1 долар віддати за дешевий імпорт», – сказав голова групи. 

Єдиним виходом для України сьогодні, на думку Ярослава Москаленка, є підтримка національного виробника. «Якщо ми зараз, під час бюджетного процесу не приймемо відповідні рішення, Україна отримає консервативний бюджет і «консервацію» відсталості», – вважає він.