Найближчі пленарні тижні мають бути присвяченні вирішенню нагальних проблем – Ярослав Москаленко

4 Липень 2016

Впродовж двох наступних тижнів Верховна Рада України має ухвалити якомога більше рішень, спрямованих на вирішення невідкладних проблем, впевнений голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. Про це він повідомив під час погоджувальної ради у парламенті.

Серед ключових законопроектів, що очікують прийняття Верховною Радою, голова групи назвав проект закону №4450 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції)». Законопроект відновлює фінансування з державного бюджету Спеціалізованої медико-санітарної частини №16 міста Чорнобиль. «Згідно держбюджету на 2016 рік медсанчастина була передана на місцевий бюджет Іванківського району Київської області, – розповів Ярослав Москаленко. – Однак Іванківський район сам є дотаційним, його бюджет є меншим, ніж бюджет самої цієї частини. До того ж, медчастина обслуговує виключно працівників зони відчуження, які є мешканцями різних регіонів України, і не обслуговує жодного жителя Іванківського району».

Іншим невідкладним законопроектом голова «Волі народу» визначив проект закону №1479 «Про внесення змін до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» щодо передачі пожежно-рятувальних автомобілів». «Мова йде про передачу з державної власності пожежно-рятувальних машин, які відпрацювали свій термін дії в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, – пояснив він. – Але ці автомобілі можуть працювати в органах місцевого самоврядування в спеціальних підрозділах з ліквідації локальних надзвичайних явищ».