Ми ніколи не забудемо болісні та героїчні сторінки нашої історії - Ярослав Москаленко

21 Червень 2019

Народний депутат України Ярослав Москаленко взяв участь у пам’ятних заходах, що відбулися в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Про це політик написав на своїй фейсбук-сторінці.

"Майже 78 років тому о 4 ранку розпочалась найстрашніша фаза Другої світової війни. Ворог прийшов до нашої домівки, до наших сіл, селищ і міст, до наших громад. І пішов звідси із ганьбою переможеним. Його перемогла незламна сила нашого народу. Його перемогла згуртованість наших союзників. Тодішнє покоління об'єдналось і зупинило нашестя коричневої чуми.

Я ніколи не міг подумати, що голос війни повернеться до України. П'ять років ми боронимо український суверенітет. Хто - на полі бою, хто - на дипломатичних і політичних фронтах, хто - невтомно збирає допомогу нашим хлопцям і дівчатам за сотні кілометрів від Донбасу. Не мені вам розказувати, які вояжі з допомогою ми разом робили в 2014-2015 роках. Від елементів захисту і генераторів до банальних засобів гігієни. Але війна не може тривати вічно. Ми маємо досягти миру на умовах, що відповідатимуть національним інтересам України.

Сьогодні в країні новий Президент, який показав, що хоче миру. І ми маємо допомогти йому. Я особисто висловлюю йому щиру підтримку у цьому. Потрібно зупинити стрілянину з обох боків і посилити переговорний процес.

Із посиленням цієї роботи паралельно ми маємо навести лад із соціальною підтримкою з боку держави як ветеранів АТО і їх сімей, так і тих нечисленних ветеранів Другої світової, сучасниками яких ми маємо щастя сьогодні бути. Все це може бути за умови дієвого парламенту, який займатиметься не чварами, а прийматиме закони, необхідні людям. Я вірю, що це буде. Усе залежатиме від волі виборців через місяць на виборчих дільницях.

Сьогодні взяв участь в пам’ятних заходах, що відбулися в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Вдячний Івану Петровичу Віковану за збереження національної пам’яті та за цінний подарунок - книгу «Історія фортифікації. Київський укріплений район 1941 рік. Хроніка оборони». Завдяки спільній роботі нам вдалося втілити у життя цей історичний проект. Книги буде передано до сільських бібліотек та сільських рад.

Ми ніколи не забудемо болісні та героїчні сторінки нашої історії. Схиляю голову перед мільйонами військовослужбовців, які йшли в нерівний бій під час Другої світової, і десятками мільйонів цивільних, які у тилу кували фундамент перемоги над нацизмом.

Також на заході згадав і Героїв сучасності, які загинули, боронячи нинішню Україну - Костю Непопа, Сашка Устименка, Сашка Костюченка та інших... Вічна шана і вічна пам'ять", - відзначив Ярослав Москаленко.