Медико-санітарну частину у зоні відчуження повернуто на фінансування з державного бюджету

14 Липень 2016

Верховна Рада прийняла у цілому законопроект 4450 щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції. За відповідну ініціативу народного депутата Ярослава Москаленка проголосувало 252 парламентарії.

Раніше під час розгляду проекту бюджету-2016 парламент позбавив Спеціалізовану медико-санітарну частину № 16 Міністерства охорони здоров'я України державного фінансування, передавши її на місцевий бюджет Іванківського району Київської області.

Хоча Зона відчуження і перебуває у складі Іванківського району, СМСЧ № 16 обслуговує виключно працівників зони відчуження, які працюють вахтовим методом, і є мешканцями усіх регіонів України. Мова йде про майже 10 тисяч працівників, на медичне обслуговування яких Іванківський район просто не має фінансової спроможності, адже є депресивним і дотаційним.

У зв'язку з цим, з початку 2016 року медикам СМСЧ № 16 навіть не виділено коштів на заробітну плату.

"Для того, щоб виправити ситуацію, ми ініціювали збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам Зони відчуження на суму 10 млн гривень за рахунок перерозподілу резерву коштів медичної субвенції", - повідомив Я.Москаленко.