Кошти на реалізацію медичної реформи мають бути передбачені у бюджеті-2018 – Ярослав Москаленко

17 Жовтень 2017

Розглядати медичну реформу потрібно в комплексі з проектом бюджету на наступний рік. Про це під час погоджувальної ради заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

За його словами, будь-яка реформа потребує не вилучення коштів, а навпаки додаткового фінансування для її впровадження. «Якщо поглянути на медичну реформу через призму бюджету 2018 року, то ми побачимо, що у нас вилучається 30% у порівнянні з цим роком саме з фінансування медичних закладів. Це 13 мільярдів гривень, які були направлені на первинну ланку надання медичних послуг», – зауважив Ярослав Москаленко.

Водночас, як він повідомив, ці кошти повернуться у вигляді заробітної плати медичним працівникам. «Але ж в цих 13 мільярдах раніше були і комунальні послуги, і утримання закладів, і пальне. Виходить, в 2018 році це ляже на плечі місцевих бюджетів?», – запитав він.

Я.Москаленко переконаний, що на функціонування медичної сфери потрібно закласти кошти на рівні не менше цьогорічного показника, а також виділити додаткове фінансування на заходи з впровадження реформи.

Голова «Волі народу» також порушив питання кадрів у медичній галузі: «На Київщині сьогодні дефіцит первинної ланки медицини становить 584 штатні одиниці. Згідно поданих законопроектів кожен лікар має обслуговувати 2 тисячі пацієнтів. Однак в Київській області це буде 6 тисяч пацієнтів на одного лікаря».

Ярослав Москаленко переконаний, що для реалізації медичної реформи потрібен перехідний період. «Доки у бюджеті 2018 року не будуть передбачені кошти на забезпечення цієї реформи, реалізація її буде неможливою, – вважає він. – Ми маємо бути максимально обережними. Тут немає місця для експериментів, адже на кону здоров’я людей».