Діячі культури можуть лишитись без гонорарів - Ярослав Москаленко

14 Травень 2018

Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко назвав найбільшим випробуванням для парламенту на цьому тижні законопроект 7466 про ефективне управління майновими правами у сфері авторського права. На Погоджувальній раді він попередив, що подана до другого читання редакція у разі прийняття може лишити діячів культури, зокрема авторів без гонорарів.

"Виникає цілком слушне запитання. Навіщо профільний Комітет скликав робочу нараду з 72 профільних експертів і фахівці приводили до ладу доволі сирий законопроект, який ми прийняли в першому читанні? Замість допрацьованого ними проекту народним депутатам пропонується абсолютно інша редакція", - наголосив він.

На думку Я.Москаленка, прогнозувати безхмарне прийняття документу в цілому не доводиться. "715 сторінок поправок від народних депутатів до другого читання свідчать, наскільки є важливим даний законопроект", - констатував він.

"Зараз парламенту доведеться докласти подвійні зусилля, аби розібратися в цьому каламбурі", - підкреслив лідер "Волі народу".