"Держкомпанії продовжують працювати з Росією всупереч санкціям та національним інтересам"

28 Березень 2016

Під час обговорення на Погоджувальній раді питання відставки уряду, голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко навів яскраві приклади недолугості нинішніх урядових реформ.

"Зокрема, ситуація навколо Харківського підшипникового заводу. Маючи сучасне та високоточне виробництво, вітчизняне підприємство не отримує жодних замовлень від держави. Натомість ПАТ "Укрзалізниця" замовляє підшипники у російських заводів в Самарі, Саратові та Степногорську. Більше того, російську продукцію замовляють локомотивні заводи зі Львова, Запоріжжя, Дніпропетровська та Івано-Франківська", - підкреслив народний депутат.

Ярослав Москаленко також нагадав, що місяць тому він оприлюднив дані щодо мільйонної заробітної плати керівника державного підприємства "Укргазвидобування". " Ми всі з вами сказали: "це неприпустимо і це треба виправити". Хто виправив? Він її продовжує отримувати. А ми з інтернет-видань дізнаємось, що в них крім цього серед керівного складу працюють росіяни і підписані контракти з російськими компаніями", – наголосив він.

На переконання Ярослава Москаленка, якщо Україна не припинить ганебну практику співпраці з російськими компаніями всупереч національним інтересам, Європа теж нас не підтримуватиме. "Або спільно беремося за роботу і реформуємо країну, або завтра країна втрачає підтримку Заходу і надію на майбутнє", – застеріг він.

На сьогодні більш важливою є програма майбутнього уряду, аніж особистості, які увійдуть до його складу. Ярослав Москаленко також підкреслив, що "Воля народу" не приймає участі в розподілі владних портфелів, але наполягає на політичному компромісі.

"Жоден реформатор в Україні – ані український , ані західний – не буде мати успіху, якщо не матиме єдиної політичної підтримки, яка формується тільки навколо спільного плану дій, – підкреслив він. – Усі ми знаємо, що ЗМІ на 99% знаходяться у сфері впливу фінансово-промислових груп. Крім цього, політики-популісти у гонитві за рейтингами "розіб'ють" будь-які непопулярні дії уряду. Тому всі, кому небайдужа сьогодні Україна, повинні власні амбіції, бізнесові, політичні відкинути у сторону і об'єднатися навколо процесу реформ".