Держава має дати позитивний сигнал підприємцям – Ярослав Москаленко

15 Січень 2018

Економічне зростання, про яке заявляє влада, на сьогодні залишається хитким, переконаний голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. На його думку, наразі час серйозно задуматися про повернення довіри підприємців до держави. Про це він заявив під час Погоджувальної ради у парламенті. 

«Попри те, що в кінці минулого року ми прийняли фундаментальний закон «Маски-стоп», бізнес продовжує рефлексувати і боїться нових перевірок із обшуками, – зазначив депутат. – Нові митні обмеження на кордоні з 1 січня сприймаються як тиск на малий бізнес та економічно активних громадян. Підливає масла у вогонь і відмова уряду від постанов про реформування та реорганізацію Державної фіскальної служби та митниці без належного інформування суспільства щодо мотивів цього кроку».

Голова «Волі народу» закликав парламент прийняти в цілому законопроектe 4591 про Установу бізнес-омбудсмена. За його словами, цей крок «дасть сигнал, що і парламент, і уряд налаштовані на всебічну підтримку українських підприємців і захист їхніх прав».

Ярослав Москаленко також відзначив недостатній рівень інвестицій в Україну: «За перші три квартали минулого року вкладено прямих іноземних інвестицій 1,2 млрд доларів. Чи такий рівень достатній? Точно ні. Для прикладу за аналогічний період у нашу сусідку Республіку Білорусь вклали прямих іноземних інвестицій 5,5 млрд доларів». Він наголосив на необхідності прийняття парламентом у першому читанні законопроекту 6141, який має спростити процедури іноземного інвестування в Україні і посприяти захисту іноземних інвестицій. 

«Переконаний, що на цьому тижні ми нарешті маємо поставити крапку у питанні прийняття в цілому законопроекту 7066 про приватизацію, – додав депутат. – На сьогодні в державній власності перебуває понад 3400 підприємств, левова частка яких, понад 2200, або неприбуткові, або не працюють. Абсолютна більшість цих підприємств має дуже низьку інвестиційну привабливість. Водночас інше питання: навіщо разом із малопривабливими об’єктами державної власності на продаж цього року виставляються прибуткові підприємства, наприклад ПАТ «Турбоатом». Чому держава позбавляється курки, яка сьогодні несе золоті яйця?».

Голова групи «Воля народу» закликав парламент консолідуватись навколо питань, що нададуть реальний поштовх розвитку економіки та підтримки національного виробника.