Депутатська група «Воля народу» наполягає на негайному створенні ТСК з питань тарифів

4 Липень 2016

Верховна Рада України повинна створити тимчасову слідчу комісію, яка б розслідувала питання прозорості нарахування тарифів та системи субсидій. Про це заявив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко під час погоджувальної ради у парламенті.

За його словами, наразі ні народні депутати, ні громадськість не володіють інформацією про принципи нарахування тарифів, а підприємства ПЕК взагалі не надають відповіді на запити щодо цього. «Сьогодні всі говорять про прозорість влади, – зауважив Ярослав Москаленко. – Якщо влада така прозора, то чому ми вже півроку говоримо про ТСК, яка б пролила світло на тіньові оборудки з тарифами та субсидіями, і ніяк її не створимо?».

Як повідомив голова «Волі народу», вже сьогодні оплата за газ по субсидіям вже майже на 41% перевищила вартість фактично спожитого газу населенням. В минулому опалювальному сезоні держава переплатила 18,1 млрд. грн.  Чим це спричинено? Урядом Яценюка було прийнято популістське рішення, розраховувати субсидії, виходячи тільки з соціальних норм споживання газу для населення без лічильника, які виявилися в кілька разів більшими фактичного споживання газу домогосподарствами України. Це призвело до того, що при середньому реальному споживанні газу одним домогосподарством в 184 куб. м газу на місяць, органи соціального захисту нараховували субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби.

«Більше того, експертні підрахунки вражають: видатки з бюджету України на енергетичні субсидії у 2017 році сягнуть  10% ВВП країни. - 97 млрд.грн.! Це крах для економіки, – вважає Москаленко – А за поновлення цих коштів в бюджеті платитимуть ті, хто не отримує субсидій. Ті, хто сьогодні сплачує податки, а потім їх ще раз обкладають податком за рахунок тіньових схем українського видобувника газу – «Укргазвидобування», де більше половини ціни газу становлять податки, щоб перекрити видатки на субсидії».

Серед інших чинників завищених бюджетних видатків на субсидії Ярослав Москаленко назвав відсутність лічильників з постачання газу – у 20% споживачів та з постачання теплової енергії – 60%.

Голова «Волі народу» наголосив, що ТСК з питань тарифів має бути створена у найближчі дні, щоб по закінченню двох наступних сесійних тижнів вона могла відзвітувати громадськості про свою роботу. «Восени перед мільйонами людей постане питання – як вижити? У моєму розумінні політика – це конкуренція образів майбутнього. Важко навіть уявити, який образ майбутнього пропонує нинішня влада», – зазначив він.