10% коштів від будівництва ЦСВЯП мають йти безпосередньо громадам - Ярослав Москаленко

27 Червень 2019

1 липня відбудеться нарада міжвідомчої робочої групи та штабу «Будівництва ЦСВЯП» за участі представників Міненергетики, ДП «Енергоатом», Київської ОДА, Іванківської і Поліської РДА, міста Славутич та інших відомств і організацій. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив народний депутат по 96 мажоритарному округу Ярослав Москаленко.

"10% коштів від будівництва ЦСВЯП мають йти безпосередньо від «Енергоатому» до Поліського, Іванківського районів і м. Славутич, а не через Київську обласну державну адміністрацію. Такі законодавчі зміни потрібно прийняти, вважають представники цих громад, які раніше звернулися до мене із заявою про створення робочої групи.

Щойно на своє депутатське звернення отримав запрошення від керівництва «Енергоатому» на нараду міжвідомчої робочої групи та штабу «Будівництва ЦСВЯП». Ця зустріч відбудеться за участі представників Міненергетики, ДП «Енергоатом», Київської обласної державної адміністрації, Іванківської і Поліської РДА, міста Славутича та інших відомств і організацій. Саме про діалог у такому форматі я обіцяв активу Іванківщини під час одного із прийомів.

Справді, сьогодні ресурсами, які надходять від будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, згідно із законом розпоряджається Київська ОДА. Минулого року було підписано Розпорядження голови КОДА про перелік будівництва і ремонту об‘єктів соціальної інфраструктури двох районів і міста до якого було включено об’єкти, які не належать до Іванківського, Поліського району чи до міста Славутича, оскільки вони територіально знаходяться в Зоні відчуження. Мова йде про реконструкцію двох мостів через річки Уж та Ілля. Звісно, що мости необхідно ремонтувати, але ж не за ті кошти, що мали б працювати на громаду. Погодьтеся, 86 мільйонів, які повинні були використати на реконструкцію мостів, можна успішно вкласти у розвиток соціальної інфраструктури районів і міста. Звісно, що рішення облдержадміністрації викликало обурення людей і я вважаю - справедливо.

Громадськість і Іванківського району, і Поліського району, і м. Славутич виступила проти такого розподілу коштів. Люди наполягають, що гроші повинні використовуватись, як прописано в законі – на будівництво соціальних об’єктів та розвиток прилеглих до зони відчудження територій. В цьому я однозначно погоджуюся з активом. Тому порушене питання взяв на особистий контроль. У цьому питанні моя позиція непохитна - я на боці громади і відстоюватиму її інтереси.

Прилеглі до Зони відчуження території повинні отримати обіцяні кошти на розвиток своїх населених пунктів. Тому я офіційно підтверджую свою участь у засіданні міжвідомчої робочої групи та штабу «Будівництва ЦСВЯП», яка відбудеться 1 липня на майданчику будівництва сховища. Звертаюся також до голів РДА Іванкова, Полісся та мера Славутича бути готовими до діалогу та мати власні пропозиції щодо вирішення надважливого для регіону питання", - відзначив Я. Москаленко.